tarihinde yayınlandı

NextGen Galeri Eklentisi

NextGen-Gallery7.5 milyon kez indirilen NextGen Galeri Eklentisi, en çok kullanılan WordPress eklentileri arasındadır. Özellikle yeni web kullanıcılarının tercih ettiği WordPress Eklentileri arasında olan bu eklenti sayesinde blogunuza ya da web sayfanıza canlılık kazandıracak; sitenizin daha profesyonel görünüm kazanmasını sağlayacaksınız.

Sitenize fotoğraf galerisi eklemenizi sağlayan NextGen Galeri Eklentisi ile farklı türdeki fotoğraf galerilerileri oluşturabilir, albümleriniz sayesinde sitenizin daha derli toplu, daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Siteniz içerisinde oluşturacağınız resimler sayfanız için ideal bir eklenti olan NextGen Galeri Eklentisi ile galeri şablonları kullanabilir, şablonlara fotoğraflarınızı ekleyerek güzel galeriler hazırlayabilirsiniz.

NextGen Eklentisi ile sadece resimleri toplu bir ortamda sergilemeyecek; aynı zamanda sergilediğiniz resimler arasında farklı tasarımdaki geçişlerle görselliği arttıracaksınız. Resimleri tek tek seçerek yükleyebileceğiniz gibi; galerinizin içerisine arşivlenmiş dosyalarınızı yükleyebileceksiniz.

Galerinin içerisindeki resim geçişleri arasında Flash eklentili(animasyon içerikli) fotoğraf geçişleri oluşturabilir, slide tasarımı görünümü veren geçişler kullanabilirsiniz.

Galerinize eklediğiniz her bir resim için ayrı ayrı etiketler girebilecek, fotoğraflarınızın arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesini sağlayabileceksiniz.

Eklentinizi yüklemek için ister iseniz Eklentiler/Yeni Ekle kısmından wordpress galerisinden eklentiye ulaşabilirsiniz. Bir başka yöntem olarak da WordPress Resmi Sitesinden dosyayı indirebilir;(Buradan) yine Eklentiler/Yeni Ekle menüsünden eklentiyi yükleyebilirsiniz.

NextGen Galeri Eklentisi, sitenizin daha güzel görünmesini ve sitenizde yer alacak fotoğraflarınızın hoş bir galeri tasarımı içerisinden kullanıcılarınıza ulaşmasını sağlayacaktır. Yeni bir tasarım, güzel bir görüntü istiyor iseniz mutlaka bu eklentiyi deneyiniz.