tarihinde yayınlandı

Edisonun Hayatı

Edisonun Hayatı…

Thomas Edison Kimdir?

Edisonun Hayatı 11 Şubat 1847’de ABD’nin Ohio Eyaletinde 7 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya gelmekle başladı. Thomas Alva Edison’un babası Hollanda asıllı Samuel Edison, annesi ise İskoç asıllı Nancy Matthaws Elliott Edison’dur. Geçirdiği ağır hastalıklar yüzünden okula geç başlamış olan Edison, anlama güçlüğü çektiği gerekçesi ile kısa sürede okulundan atıldı. Bu nedenle de evlerine gelen özel öğretmenler ve annesi yardımı ile eğitim aldı.

Thomas Edisonun Hayatı
Thomas Edisonun Hayatı

Edisonun Hayatı Mobilyacılık ile uğraşan Samuel Edison’un işlerinin kötü gitmesi nedeniyle, ailesi ile beraber Ohio’dan Michigan’a taşınmak zorunda kaldı. Ailesinin zor durumunda onlara destek olmak isteyen Thomas Edison, 12 yaşında tren istasyonunda gazete satmaya başladı ancak 15 yaşında trende yaptığı bir deney sonucu yangın çıkarınca işinden de kovuldu. İşsiz geçirdiği günlerde tren istasyonunda dolaşan Edison’un şansı, Michigan şirketinin varisi olan Jimmy Makkenzi’nin ayağının raylara sıkıştığı gün açıldı. Bu gence yardım etmesi, gencin babasının, onu Michigan Şirketine almasını sağladı.

Thomas Edisonun Hayatı
Thomas Edisonun Hayatı

5 yıl boyunca telgrafçılık ile uğraşan Thomas Edison, tamamen sağır olduktan sonra kendisine söylenenleri not etmeye başladı. Edison’a ait 3400 defterde bu notlardan oluşan toplam 5 milyon sayfa mevcuttur. 1868 yılında kendi yolunu çizmeye karar veren Edison’un kurduğu şirketin ilk patentli ürünü olan oy sayma makinesi sadece 5 adet satınca şirket iflas etti. Bu olay sonrasında Edisonun Hayatı yeni yaşam alanı olan New York oldu.

Edisonun Hayatı, ilk şirket deneyiminin kötü sonuçlarından yılmadı ve kendi adına bir mühendislik şirketi kurdu. New York’ta kurduğu bu şirket başarılı oldu ve kısa zamanda kar etmeye başladı. Elde ettiği karlar, New Jersey’de bulunan Menlo Parkı’na büyük bir araştırma laboratuarı kurmasını sağladı. Modern telefonun temelleri, Edison’un bu laboratuarda Grahambell’in gramofonuna mikrofon eklemesi ile atılmış oldu. Aynı zamanda 1877 yılında folyo diskin bir iğne altından geçirilmesi ile gerçekleşen dünyadaki ilk ses kaydı da yine bu laboratuarda meydana geldi.

1878 yılında William Walance’nin 500 mumluk kısa ömürlü lamba üretmesi, Edison’un en bilindik icadının da kapılarını açmış oldu. Bu ürünü daha kullanılabilir hale getirmek için yaptığı 13 aylık çalışmanın sonunda, tesadüfen kopan düğmesinin ipliği sayesinde, elektrik iletimini sağladı ve karbon ipliği cam ampül ile birleştirdi.

Edisonun Hayatı birçok ilki başardıktan sonra 84 yaşına kadar sürdü ve 11 Ekim 1931 tarihinde ABD’nin saygı belirtisi olarak tüm sokak lambalarını 1 dakikalığına kapatmasına neden olan ölümü gerçekleşti.

 

tarihinde yayınlandı

Sürgün inek Filmi Oyuncuları

Sürgün İnek Filmi OyuncularıSürgün inek Filmi Oyuncuları: Birbirinden ünlü başrol oyuncuları ile Sürgün İnek filmi daha sinemada gösterime gireli kısa bir süre geçmesine rağmen büyük ilgi gördü. Filmin bir İnek üzerine gerçek hayattan esinlenerek geçmiş bir yaşantının canlandırılması, filmi çekici kılan en büyük etken olarak görülüyor.

Sürgün inek Filmi Oyuncuları

 

tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Helly Luv

Helly Luv Kimdir?

Helan Abdullah, diğer bir isimle Helly Luv 16 Kasım 1988 doğumlu bir şarkıcı. Körfez Savaşı esnasında doğmuş Kürt bir şarkıcıdır. Helly Luv ve ailesi savaştan kaçarak Türkiye’ye sığındılar ve burada köprü altında yaşayıp bir müddet de dilencilik yaptılar. Nihayet Finlandiya tarafından vatandaşlık talepleri kabul edilerek  ailesiyle birlikte oranın ilk Kürt vatandaşları olmaya hak kazandılar.

Hlly Luv

Helly Luv için Finlandiya’da büyümek çok da kolay olmadı. Ten rengi olarak herkes gibi olmadığı ve başka bir kültüre ait olduğu için sürekli çevresi tarafından dışlandı. Diğer Finli çocukların aksine, elbiseleri ve oyuncakları ikinci eldi ve hatta hibe edilen eşyalardı. Bu tarz tutumlar Helly’i sinirini ve hırsını alabilecek bir yol bulmaya sevk etti. O arkadaşlarından bir grubun korosuna katıldı ve piyano çalmaya başlayıp drama dersleri almaya çalıştı. Bu durum onu arkadaşları arasında daha kabul edilebilir yaptı. Dans onun ilk odağı oldu ve bir müddet sonra Avrupa Dans Şampiyonalarına katılmaya başladı.

Helly Luv dans Şampiyonalarına başladıktan sonra çok geçmeden de Finlandiya Nike Kadını oldu. Yaşı 18 olduğunda hayatının bir sonraki adımını atmaya hazır olduğunu düşündü. Ve bir müddet Los Angeles’a gitmek için bilet parası biriktirdi. Helly Luv de Amerikan Rüyasına inanarak Los Angeles’a geldi ama bazı şeyler planlandığı gibi gitmedi. Yardımcı olacağız bahanesiyle yakınlaşanlara bütün parasını ve birikimlerini orada çaldırdı. Onu ciddiye alacak ve ona yardımcı olacak doğru insanı bulmak o kadar da kolay değildi. Helly Luv çok direniyordu ama işler o kadar da rayında yürümüyordu. Hatta bir gün hayatın acımasız gerçekleri kapısını çaldı ve elektriksiz kalıp sadece krakerle geçinmek zorunda kaldı.

Bu macera Helly’nin bütün şevkini kırmıştı ve yanlış bir risk aldığını düşünmeye başladı. Tam da pes edip vaz geçecekti ki, ünlü müzük yapımcısı Los Da Mystro tarafından MySpace mesajı aldı ve kendisini aramasını istiyordu. Helly Luv telefon edip bir de şarkı söyledi ve bununla birlikte ertesi gün New York’a uçtu. İkisi orada tanıştı ve ilk anlaşmasını imzaladı. Hayalini gerçekleştirmek için ilk adımını atarak ve The Dream şirketi ile kayıtlara başladı. Son zamanlarda G2 grubu ile şarkı söyledi ve yeni projelerin adımları atıldı.

Helly’nin ilk albümü Gawain G2 Bracy 2 tarafından piyasaya sürüldü dünya dans müziğiyle sunuldu. İlk isim olarak da Risk It All olarak ortaya çıktı.

Helly Luv Risk It All >>>>

Helly Luv Resimleri >>>>

tarihinde yayınlandı

Albert Einstein (Aynştayn)

Albert Einstein (14 Mart 1879-18 Nisan 1955)

Aynştayn Albert Einstein
Aynştayn Albert Einstein

Almanya doğumlu ve kuantum fiziği dışında modern fiziğin iki sütunundan biri olan genel izafiyet teorisini geliştiren teorisyen fizikçidir. Bu E = mc2 denklemi ile formüle ettiği kütle-enerji eşdeğerliği yıldızların nasıl enerji oluşturduğuna açıklama getirmiş ve nükleer teknolojinin önünü açmıştır. Einstein 1921 yılında fotoelektrik etki üzerine çalışmaları nedeniyle Nobel Fizik Ödülü’ne layık görüldü. İkincisi de kuantum teorisini kurmada esas teşkil etti.

Google amcada genellikle Aynştayn yada Albırt Aynştayn olarak aranan Albert Einstein, özel görelilik ve genel görelilik kuramları ile iki yüzyıldır Newton mekaniğinin hakim olduğu uzay anlayışında bir devrim yaratmıştır. Sadece matematik hesaplamalar ve denklemler ile oluşturduğu kuramları sonradan deneysel olarak defalarca doğrulanmıştır.

1916 yılında izafiyet alanında denklemin genişletebileceğini açıkladığı bir makale yazdı. E = mc2 denklemi ile formüle ettiği kütle-enerji eşdeğerliği yıldızların nasıl enerji oluşturduğuna açıklama getirmiş ve nükleer teknolojinin önünü açmıştır. Fotoelektrik etki vefiziğe getirdiği matematiksel açıklamalar, modern fiziğe diğer katkıları arasındadır.

Aynştayn Albert Einstein
Aynştayn Albert Einstein

Daha sonra parçacık teorisi ve moleküllerin hareket ettiği fikrine öncülük edecek istatistiksel mekanikler ve kuantum teorileriyle uğraştı. Eisntein aynı zamanda ışığın foton teorisini de aydınlatacak olan ışığın ısı özelliklerini de keşfetti. 1917 yılında Einstein izafiyet teorisini evrenin geniş skala yapısına uyarlamaya başladı.

Adolf Hitler iktidara geldikten sonra Amerika Birleşik Devletlerine gitti ve bir daha da Berlin Bilimler Akademisi’nde profesör olduğu Almanya’ya dönmedi. 1940 yılında ABD’ye yerleşti ve Amerikan vatandaşı oldu.

Ömrünün büyük bir kısmını bütün kuramları birleştiren bir birleşik alan kuramı yaratmaya çalışarak geçirmiş ama bu çabaları sonuçsuz kalmıştır. Einstein kuantum mekaniğinin bazı sonuçlarına, özellikle belirsizlik ilkesine oldukça şüpheci yaklaşmış fakat bu yaklaşımlar ileride geniş kabul görmüştür.

Einstein, 2. Dünya Savaşı arefesinde ABD başkanı Roosevelt’e bir mektup göndermiş, ABD’nin nükleer çalışmalara başlamasını tavsiye etmiştir. Bu aynı zamanda Manhattan Projesinde neler olacağına zemin hazırladı.

Albırt Aynştayn ısrarla Müttefik güçlerin kurulmasından yanaydı ve aynı zamanda İngiliz felsefeci Bertrand Russellile birlikte nükleer silahlara karşı bir manifesto da yayınlamıştır.

Aynştayn 1955 yılındaki ölümüne kadar New Jersey, Princton’daki Gelişmiş Çalışmalar Enstitüsü’nde çalışmalarını sürdürdü.

Einstein, hayatı boyunca 300’den fazla bilimsel makale yayınlamıştır, ayrıca 150’den fazla bilim dışı çalışmaları da olmuştur. Başarıları ve eserleri nedeniyle Einstein sözcüğü, –dahi– ile eş anlamlı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Aynştayn

Aynştayn Albert Einstein
Aynştayn Albert Einstein

Albert Einstein yani halk dilinde Albırt Aynştayn 14 Mart 1879 – 18 Nisan 1955 tarihleri arasında yaşamış bir fizikçi bilim adamıdır.

Aslen Alman olan bu fizikçi Aynştayn Yerminci yüzyılın başlangıçlarına damgasını vurmuş çok mühim bir kuramsal fizikçi olarak anılır. Görelilik adı verilen kuram üzerine çalışmış ve bunu geliştirmeyi başarmıştır.

Aynştayn kuantum mekanik, istatistiksel mekanik ve kozmoloji gibi alanlarda büyük başarılara ve buluşlara imza atmıştır.

Aynştayn kuramsal fizik alanına yaptığı geliştirici çalışmalarından, fotoelektrik etkisi adını taşıyan duruma sağladığı bilgilerden ötürü 1921 Nobel Fizik ödülünü almış bir bilim adamıdır.

tarihinde yayınlandı

Jonathan Ive

Efsanevi ürünlerin tasarımcısı
iPod, iPad, Phone, MacBook gibi efsanevi Apple ürünlerini tasarlayan Jonathan Ive, iOS 7 de de başarısını ortaya koydu.

Jonathan Ive

Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Jonathan Ive, 27 Şubat 1967’de Londra’da doğdu. Bir kuyumcunun oğlu olarak dünyaya gelen Ive, okula Chingford Foundation’da başladı.

Ardından Stafford’daki Walton High School’a devam etti. Walton’a kayıt olduktan sonra, babasının yaptığı gibi teknik ve çizim gibi dersleri aldı. Walton’dan sonra, şu anki adı Northumbria Üniversitesi olan Newcastle Politeknik Üniversitesi’nde endüstriyel tasarım eğitimi aldı.

Ive, 14 yaşından beri çizime ve bir şeyler oluşturmaya meraklıydı. Aklında her zaman tasarım vardı. Fakat bir süre kendinden emin olamadı. Gerçekten ne istediğini bilmiyordu. Çalışmak istediği alanlar mobilyacılıktan ve kuyumculuktan, teknelere ve arabalara kadar uzanıyordu. Çeşitli tasarım uzmanlarıyla tanıştıktan sonra, kendisini ürün tasarımı işinin içinde buldu.

Jonathan Ive

Jonathan Ive, üniversiteyi bitirdikten sonra Londra’da bulunan Tangerine adlı bir tasarım ofisinde iş hayatına başladı. 1992 yılında ise Apple’da göreve başladı. Şirketten ayrılan Steve Jobs‘un 1997 yılında şirkete geri dönmesiyle “Apple Baş Tasarımcısı” unvanına layık görüldü. Jonathan Ive‘ın ilk tasarımı iMac oldu.

O zamanlarda karanlık günler geçiren ve hatta iflasın eşiğinden dönen Apple, transparan plastik kasalı iMac ile zararın eşiğinden döndü. Senede 1 milyon sterlin kazandığı iddia edilen Jonathan Ive‘ın daha sonra tasarladığı ürünler ise şunlar oldu; iBook, MacBook, PowerBook G4, MacBook Pro, Mac Mini, iPod. iPad, iPhone ve Apple’ın yeni işletim sistemi olan iOS 7…

KISA KISA

Şövalye ilan edildi!

Jonathan Ive

Apple’da Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Ive, ülkesinin en büyük onurlarından biri olan şövalyelik unvanıyla ödüllendirildi. ‘Büyük Britanya imparatorluğu Şövalyesi’ ilan edilen Jonathan Ive‘ı artık insanlar Sir Jonathan olarak bilecek.

Renklere inat blog açtı

iOS 7nin Iansmanında Apple’daki birçok geliştirici işletim sisteminin yeni arayüzündeki renklerden rahatsız olmuştu. Ive bu duruma inat ‘Jony Ive ReDesign Things’ adında bir blog açtı ve çeşitli alanlardaki mevcut tasarımları farklı renkleriyle yeniden tasarladı.

Steve Jobs hakkında ne dedi?

Ünlü tasarımcının Steve Jobs ile ilgili Wired’a yaptığı şöyle bir açıklama var: “Steve JobsApple’a mali kriz döneminde döndü. Daha iyi ürünler yapma planı sayesinde şirketin piyasanın genelinden farklı bir yerde konumlandı ve yeniden ayağa kaldırmayı başardı”

Hep aynı tişörtü giyiyor

Apple’ın patronu Steve Jobs uzun süre medya karşısına siyah boğazlı kazak, kot pantolon ve spor ayakkabılarıyla çıkmıştı. Ancak Apple’da tek tip kıyafet tercih eden sadece Steve Jobs değil. Jonathan Ive da yıllardır aynı tarz bir tişörtle boy gösteriyor.

tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Sosyal oyun endüstrisinin lideri Mark Pincus

Sosyal oyun endüstrisinin lideri

Farm Ville, Draw Something, Mafia Wars gibi oyunları çatısı altında’ bulunduran Zynga‘nın kurucusu Mark Pincus, 2 milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Mark Pincus

Sosyal ağ sitelerinde oyun denildiğinde akla gelen ilk isim olan Zynga‘nın kurucusu Mark Jonathan Pincus,13 Şubat 1966 San Fransisko doğumlu başarılı bir girişimci. Mimar bir anneyle, ABD’Ii politikacılara ve CEO’Iara halkla ilişkiler danışmanlığı yapan bir babanın oğlu olan Pincus, eğitimine Francis W. Parker adında bir okula anaokulundan girerek başladı.

Burada 12 yıl eğitim alan Mark Pincus, 1984 yılında mezun olarak üniversite hayatına başladı, Pennsylvania Üniversitesi’nde’ Fen Fakültesi’nde öğrenimi tamamlayan Pincus, okulu bitirdikten sonra 6 yıl kadar pek çok risk sermayesi ve finansal hizmet veren şirkette çalıştı.

Daha sonra Hong Kong’a gitmeye karar veren Pincus, burada Asian Capital Partners’ta iki yıl kadar Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İki yıllık sürenin sonunda ABD ‘ye dönmeye karar veren Pincus, Harvard Business School’da MBA yapmaya başladı. Buradan mezun olduktan sonra ise çeşitli şirketlerde farklı görevlerde bulundu, ilk girişimini 1995 yılında Freeloader’ı kurarak başladı.

1997 yılında Support.com’u kuran Mark Pincus, 2003’te ise tribe.net ile üçüncü girişimini hayata geçirdi. San Fransisko merkezli, internet ve mobil tabanlı oyunlar yapan bir şirket olan Zynga ise Temmuz 2007’de Mark Pincus, Michael Luxton, Eric Schiermeyer, Justin Waldron, Andrew Trader ve Steve Schoettler tarafından kuruldu.

Mark-Pincus

En popüler oyunları arasında Farm Ville, Draw Something, Bubble Safari ve Mafia Wars bulunuyor. Çok hızlı bir şekilde tanınan firma, 2011 yılında halka arz edildi. Şirket bu halka arz ile 1milyar dolar gelir elde etti. Zynga‘nın halka arzı, 2004 yılında halka arz olan Google’dan bu yana en büyük halka arz olarak biliniyor.

Şirketi kurdu, zengin oldu

Zynga‘yı kurmadan önce 30 milyon doları bulunan Mark Pincus, bugün 2 milyar dolara yakın bir servete sahip. Yaptığı ilk yatırım ise kendisine özel bir uçak ve San Fransisko’dan güzel bir ev satın almak oldu.

Gerçek para ile oyun dönemi

Mark Pincus, sosyal ağlarda oynanan oyunlardan elde ettiği başarıyla ingiltere’de gerçek para ile oynanan oyun dönemini başlatıyor, Yapılan açıklamaya göre; ZyngaPlusPoker ve ZyngaPlusCasino adlı iki farklı oyun seçeneği kullanıcılara sunulacak.

Mark-Pincus-zynga

Köpeğinin adını şirketine verdi!

Şirketin adının neden Zynga olduğunu biliyor musunuz? Mark Pincus‘un Zinga adında, buldog cinsi bir köpeği var. Hatta Zinga, şirketin bütün toplantılarına katılıyor ve bütün konuşmaları dinliyor. Pincus şirketi kurduğunda zlngo.com alan adı alınmış olduğundan, şirketi Zynga olarak kurmaya karar vermiş.

Kendi sanal çiftliğini kur

Facebook ve MySpace’de oynanan oyunların en ünlüsü olan Farm Ville ilk uygulamaya alındığında bu sosyal ağlarda büyük ses getirmişti. Oyuncuların kendi sanal çiftliğini kurabildiği bu oyun, yaklaşık 70 milyon kişi tarafından oynandı.

tarihinde yayınlandı

Teknolojide İlk Olaylar

Öyle Bir Geçer Zamanki…

Dünyada ve Türkiye’de cep telefonlarının ve mobil teknolojilerin 20 yıllık süreçte geçirdikleri değişimin kilometre taşları…

1991 ilk cep telefonu görüşmesi
ilk ceptelefonu görüşmesiTarihin ilk GSM görüşmesi Finlandiya Başbakanı Harri Holkeri ile Tamepere Belediye Başkanı Kaarina Suonio arasında 1 Temmuz 1991’de gerçekleşti.

1992 ilk SMS
ilk ceptelefonu görüşmesiilk SMS, Neil Papworth tarafından Londra’da 3 Aralık 1992 tarihinde gönderildi. Mesajda “Mutlu Noeller” yazıyordu.

 

 

1996 İlk Akıllı Telefon
ilk akıllı telefonilk Akıllı Telefon intel 386 işlemcili Nokia 9000 Communicator piyasaya sürüldü.

1998 ilk dahili anten
ilk dahili antenilk dahili antene sahip telefon olan 3210 Nokia tarafından piyasaya sürüldü. Büyük bir başarı yakalayan telefondan dünya çapında 160 milyon adet satıldı.

2000 ilk kameralı telefon
Sharp Communications ve J-phone 2000 yılında Sharp J-SH04 adlı ilk kameralı telefonu tüketici pazarına sundu. Telefon 0,11 megapiksel çözünürlükteki CMOS algılayıcıya sahipti.

2003 Tüm zamanların en çok satan telefonu
2003’te Nokia, 1100 modelini piyasaya sürdü. Nokia 1100, 250 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan telefonu oldu. Hatta 1100, belli bir süre için en çok satan elektronik cihaz olarak kaldı.

2007 Mobil imza
Elektronik ortamlarda da kimliğinizi ıslak imzaya eşdeğer bir şekilde kolayca saptamanızı sağlayan mobil imza, artık e-bankacılık ve e-devlet işlemlerinde de kullanılabiliyor.

2007 ilk iPhone
Steve Jobs, 2007 yılın da tonla uygulamaya ve dokunmatik ekrana sahip iPhone’u tanıttı. Bu iPhone, 2 MP fotoğraflar çekebilirken video çekemiyordu.

2008 ilk Android telefon
HTC 2008 yılında ilk Android telefon HTC Dream’i piyasaya sürdü. Bu telefon hem dokunmatik ekrana hem de klavyeye sahipti. Cihaz 2009 yılına kadar 1 milyondan fazla sattı.

2009 Türkiye’deki iIk 3G
Türkiye’de 3G ilk kez 30 Temmuz 2009’da Turkcell tarafından başlatıldı.
3G,bır önceki nesile göre çok daha hızlı internet ve multimedya özellikleri sunuyor. Hatta Turkcell, standart 7,2 Mbps hızı Dual Carrier (Çift Taşıyıcı) teknolojisiyle 43,2 Mbps’e kadar yükseltti.

tarihinde yayınlandı

Mehmet Erdem Herkes Aynı Hayatta

Mehmet Erdem “Herkes Aynı Hayatta

“Leyla ile Mecnun” dizisinin müziklerini beraber yaptığı Alper Atakan’nın prodüktörlüğünde kaydedilen “Herkes Aynı Hayatta” isimli albümde 10 şarkı yer alıyor.

mehmet erdem

Hem Mehmet Erdem’in kendi bestelerinin, hem de unutulmaz eserleri ustalıkla harman edildiği albümde “Leyla ile Mecnun” dizisiyle tanınan ve dijital platformlarda dinlenme rekorları kıran ”Yalan”, “Polis” filminin soundtrack’i olan ve Mehmet Erdem’in etkileyici sesini kitlelere duyuran “Olur Ya” şarkılarının yanısıra “Bir Harmanım Bu Akşam”, “Sen Mutlu
Ol Ne Olur”, “Dünya Dönüyor” gibi daha önce seslendirilmiş ve klasikleşmiş eserler bulunuyor.

Sözü ve müziği Mehmet Erdem’e ait “Hayat Bu”, “Haydi Gel Gidelim” ve albüme adını veren, Cihan Güçlü ile söz ve bestesini ortak yaptığı, aynı zamanda “Sınıf” dizisinin soundtrack’i olan “Herkes Aynı Hayatta” şarkıları da müzikseverlerle buluşmayı bekliyor..

Herkes Aynı Hayatta DİNLE

tarihinde yayınlandı

Tonic

90’ların sonu ve 2000’lerin başı kesinlikle müzik dünyasının atağa geçtiği, birbirinden güzel grupların boy gösterdiği yıllar olmuştur. Tonic de bu tür gruplardan biriydi. 2010 yılında çıkardıkları bu en son albümleri de bunu kanıtlar nitelikte. Grubun tarzını post-grunge ve alternatif rock olarak nitelendirmek mümkün.

tonic

1993 yılında kurulmuş olan grubun müzik tarzını en güzel özetleyen şarkı, 1996’da çıkardıkları “If You Could Only See” adlı şarkıdır. Önce o şarkıyı bir dinleyin derim, ondan sonra da bu dördüncü albümlerini dinleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Müzik yapmak için burada olan gruplardan biri Tonic.

Albümlerinde en göze çarpan sarkılarsa Nothing is Everything, Feellt Now ve Precious Little Bird. Tonic iyi gruptur, “bu adamlar işi biliyor”. dedirtir, eskilerdendir ve muhtemelen hala sahnede kalmaya devam edenlerden olacaktır.