tarihinde yayınlandı

Akıllı Telefonların 8 Harika Özelliği

Akıllı telefonlar özellikli telefonlardan tarihte ilk kez daha fazla satılırken. Bir bilgisayar kadar yetenekli bir telefona sahip olmanın önemini vurgulamakta fayda var. İşte bir Akıllı Telefon sahibi olmak için 8 iyi sebep…

Akıllı Telefonların 8 Harika Özelliği

1 PERFORMANS
Akıllı telefonun kalbinde seri işlem yapabilmesini sağlayan yeni nesil işlemciler yatıyor. Artık neredeyse 2 GHz hızında ve sayıları sekizi bulan çekirdeğe sahip işlemciler kullanılıyor. Bunların eski telefonlara göre çok daha düşük güç harcayarak çalışmaları da cabası…

2 EKRAN KALİTESİ
Akıllı telefon olmayan ürünler ekran kalitesinde de çoktan geride kaldılar bile. Birim alan başı düşen piksel sayısıyla belirlenen piksel yoğunluğu değerleri sıradan telefonların onlarca katını bulurken, Full HD çözünürlük de baş döndürücü bir görsellik sunuyor. Üstelik 3,5 inçten 6,3 inçe kadar birçok farklı ekran boyutunda yüzlerce akıllı telefon modeline rastlamak mümkün.

3 DOKUNMATİK
Her dokunmatik ekrana sahip telefon akıllı olacak diye bir kaide yok. Önemli, olan kapasitif adı verilen teknolojinin kullanılması. Yani telefonun ekrana birden fazla parmağın basıldığını anlayabilmesi ve bunu anlamaktaki hassasiyeti önem taşıyor. Ayrıca bazı cihazlar özel kalemleriyle çizim yapmaya izin verirken, bazı dokunmatik ekranlar da eldivenle bile kullanılabiliyorlar.

4 EK ÖZELLİKLER
Akıllı telefonlar, bulunulan konumu tespit eden GPS ve temassız ödeme ile kolay bilgi alışverişi başta olmak üzere, çeşitli farklı kolaylıklar sağlayan NFC gibi teknolojilerin yanında, internet bağlantısını kablosuz ağ üzerinden paylaştırabilme özelliği gibi avantajlar sunabiliyorlar.

AKILLI KLAVYE
İster fiziksel tuşları olan bir klavye, ister sanal klavye olsun, artık yazı yazarken sık kullandığın kelimeleri ekrana getiren, yazım hatalarını düzelten klavyeler akıllı, telefonlarda yerini aldı. Hatta bazı akıllı telefon modellerinde parmağın ekranın neresine değdiğine göre hangi tuşa basılacağını anlayan klavyeler de var. Bunlar sayesinde yanlışlıkla başka bir harf ya da rakama basma durumu ortadan kalkıyor.

6 UYGULAMA
Uygulama mağazaları oyunu tümden değiştirdi. Ancak yıllar içinde yüzbinlerce uygulamaya ulaşan, bu mağazalarda, artık ne ararsanız var. Başta İngilizce ve Çince uygulamalar ağırlıktaydı, ancak Türkçe uygulamalar da oldukça zengin. Ülkemizde ciddi sayıda akıllı telefon kullanıcısı olması, popüler uygulamaların da Türkçe desteklemesine önayak oldu.

7 KAMERA
Neredeyse her akıllı telefonda çift kamera yer alıyor. Öndeki kamera görüntülü görüşme yapabilmeyi sağlıyor. Arkadaki kameralar ise yüksek çözünürlük, elle ayarlar ve dokunmatik ekran üzerinden her şeye doğrudan müdahaleye kadar, hazır filtreler ve sosyal ağlarda hemen paylaşım olanağı da sunuyorlar.

8 PİL ÖMRÜ
İşlemciler artık daha düşük güç tüketiyor ama artık pil ömrünü uzatan ayar seçenekleri de istendiğinde kolayca devreye girerek, telefondan daha uzun süre keyif almayı sağlıyor.

tarihinde yayınlandı

Acayip İcatlar

Çok Acayip İcatlar

Küçük elektronik cihazlar bazen pahada ağır olmayabilir ama hayatımıza kattıkları parayla ölçülemez. Başarıyla başarısızlık, mutlulukla mutsuzluk, depresyonla hayat coşkusu arasında bu küçük cihazlar duruyor olabilir…

BLACK ELEMENT FANLI MOUSE
Fanlı MauseŞimdi size acı bir gerçeği hatırlatalım. Mauseler güzel ve kullanışlı cihazlar olabilir. Hatta dijital bir cihazı yönetmek için insanoğlunun icat ettiği en kullanışlı cihaz da mause olabilir. Ama yarım saat oyun oynadığınızda elinizin terlemesini engelleyemezler ve sırf bu yüzden, artık çoğu mause siyah renkle yapılır çünkü PC döneminin ilk yıllarında beyaz olarak üretilen çoğu farenin kısa sürede terleyen parmaklar ve avuç içi yüzünden siyah renge çalmaya başladığı keşfedildi. Bu sorunu durduramayan teknoloji dünyası da terleyen avuçla nemlendikten sonra üzerine kir yapışan farelerin kirini saklamak için siyah renkli mause icat etti. işte bu yeni mause, bu soruna bir nebze olsun çözüm üretmeye çalışıyor ve siz çalışırken elinizi serin tutmak için hava üflüyor, ” Samimi, hatta naif bir çaba ama takdire değer.”
Fiyat: 50 Dolar
Bilgi için: http://www.ttesports.com

OFIS MANGALI
ofis mangalıÜniversiteyi bitirdiniz, iş hayatına atıldınız ama korkmayın, insanoğu artık ofiste bile mangal yapacak teknolojiye sahip. Bu iş çantası. kapalıyken sıradan bir dosya çantası gibi görünüyor ancak açıldığında içinden bir mangal çıkıyor. Çantayı masanın üstüne koyup, altına da biraz kömür yerleştirirseniz patronunuz ve müşteriler Powerpoint sunumunuzu incelerken siz de arada maşayla tavuk kanatlarını çevirebilirsiniz … Durun, hemen korkmayın. Elbette çantanın amacı bu değil. Piknik yerlerine mangal taşımanın zorluğunu fark eden bilim insanları, omuza asılan küçük bir laptop çantası pratikliğine sahip bir mangal tasarlamak istemişler sadece. Hepsi bu. Şimdi üniversiteyi bitirip gönül rahatlığıyla bir işe başvurabilirsiniz. Endişelenmeyin, kimse toplantı odasında mangal yapmıyor.
Fiyat: 52 dolar
Bilgi için: www.thejaney.com

Casus arabaGECE GÖRÜSLÜ CASUS TANK
iPad‘inizi veya iPhone‘unuzu aldınız ama onunla farklı eğlenceler de yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Bu uzaktan kumandalı küçük tank, iPad uygulaması üzerinden kontrol ediliyor ve üzerindeki kameralarda gece görüşü de bulunuyor. Böylece yaz aksamlarında piknikte uzaktan kumandalı tankınızı kullanırken çevrinizi de görebiliyorsunuz.

DOKUNMATİK EKRANLI MUSLUK
Dokunmatik MuslukEvet,yakında dokunmatik ekranı olmayan hiçbir şey kalmayacak, buna emin olabiliriz. Dokunmatik ekranlı sandalye, dokunmatik ekranlı ayakkabı, dokunmatik ekranlı bardak, dokunmatik ekranlı çatal-bıçak, hatta dokunmatik ekranlı karpuz bile göreceğimize inanıyorum. Ama onlardan önce bu ilginç cihaza bir bakalım. Suyun kalitesini ayarlamak için musluğun içine yerleştirilen mekanizmayı kontrol etmek için de musluğun üzerinde dokunmatik ekranlı bir kontrol cihazı yerleştirmişler. Bu akıllı musluk suyunuzu iyonize ediyor, sıcaklığını, soğukluğunu ayarlıyor, asidik değerini düzenliyor. işler Güçler dizisinde de söylendiği gibi: “Ne kadar da kullanışlı, bir o kadar da şık!”
Fiyat:3000 dolar
Bilgi için: http://jtyentusa.com

SIVI/KURU EL VAKUMU
El Vakumuişte genç odaları için ideal, hatta olmazsa olmaz bir temizlik aracı. EI vakumu veya diğer bir deyişle, el süpürgesi. Kaçırdığınız dizileri bilgisayardan seyrederken yediğiniz çerezler yatağınıza mı döküldü, hemen bu aleti çıkarıyorsunuz. Oyun oynarken eliniz çarptı ve kala masaya mı döküldü? Hemen bu aleti çıkarıyorsunuz. Son derece pratik ve hızlı bir temizlik çözümü.
Fiyat: 30 dolar.
Bilgi için: http://brookstone.com

tarihinde yayınlandı

Zirvedeki E-Ticaret Siteleri

Zirvedeki E-Ticaret Siteleri

 

Günümüzün en büyük ticaret yollarından birisi kuşkusuz e-Ticaret’tir. İnternet sitesi üzerinden büyük satışların gerçekleştiği, her yaştan insanın satış yapabilmesine olanak sağlayan e-Ticaret siteleri gün geçtikçe sayısını arttırıyor. Peki hangi e-Ticaret siteleri güvenilir? Hangisinde kazıklanma olasılığınız daha az?

Öncelikle günümüzün e-Ticaret sitelerinin liderlerini listeleyelim;

http://www.sahibinden.com/

http://www.gittigidiyor.com/

http://www.hepsiburada.com/

           http://www.hizlial.com/

Günümüzün önde gelen e-Ticaret siteleri bunlardır. Bunların arasında en çok tercih edileni sahibinden.com’dur. Liderliği taşıyor demek, sitenin hataları, kusurları olmadığı anlamına gelmez. İşte liderin avantaj ve dezavantajları.

Sahibinden.com

Avantajları:

– Çok kapsamlı, genel bir site olduğu için kolaylıkla bir ürünü satabilir, aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

– Ana başlıkları sayesinde son ilanları, fiyatı düşürülmüş olan ilanları görebilme imkanınız bulunmaktadır.

-Kayıt olduğunuz taktirde, kendi e-Marketinizi açma hakkınızı veriyorlar ki bu gayet güzel bir avantaj. Bir ürünün üretimini yapıyorsanız, tercih edin derim.

Dezavantajları:

-Herkesin dediğinin aksine güvenlik açısından pek tekin sayılmaz. Get İlan olarak nitelendirilen, ürünü gör parayı öde, beğenmezsen geri gönder sistemi haricindeki ilanlarda dolandırılma ihtimaliniz biraz yüksek.

-Kayıt esnasında Tc kimlik numaranızı sorması bir şeyi ifade etmiyor, sonuçta 14 yaşındaki bir çocuk bile ebeveyninin Tc kimlik numarasını yazarak sisteme kayıt olabilir. Her kullanıcı bu yüzden reşit, gerçek kimliğini taşıyor anlamına gelmiyor yani.

-Sisteme gönderilen ilanlar süzgeçten geçirilmesine rağmen o kadar iyi kontrol edilmiyor. Satıcı bir ilanın aynısından 100 adet gönderse, 70′ i banko yayına alınıyor. Ve bu sitenin içerik kirliliğine yol açıyor.

Yazar: Raim Özden

tarihinde yayınlandı

Eğlenceli Bilgiler

İnternetin Ağırlığı
internetin ağırlığıinternet, çalışmak için elektrik ve ışığa ihtiyaç duyuyor. Beş yıl önce yapılan bir araştırmada, toplam elektron sayısı hesaplandı.

Bu ağırlık; 53 gram ile sadece bir çilek kadar ağırdı. Başka bir grup ise internette dolaşan 5 milyon terabyte veriyi hesapladı Sonuç, bir kum tanesi ağırlığıydı.

Gözlere Dikkat
gözlere dikkatOrtalama bir insan dakikada 20 kez göz kırparken, sıkı bir bilgisayar ve teknoloji sever, dakikada sadece 7 kez göz kırpıyor.

Yani büyüklerimizin ‘çok yakından bakma’ demesine kulak vermekte fayda var, çünkü göz kuruluğu göze uzun vadede zarar verebilir.

İlk Fare
ilk fareGünümüzde onlar olmadan bilgisayar kullanamadığınız fareler, ilk kez 1964’te Doug Elbert tarafından tasarlanmışlardı.

Bu fare, dev bir tahtaydı ve altında navigasyon için bir silindir vardı. Tek bir tuşu vardı ve kırmızıydı, bu tuş, sağ elin, işaret parmağının geleceği yerde değildi.

tarihinde yayınlandı

Samsung Galaxy Note 8.0

Samsung başarılı tablet serisi Galaxy Note’lara yeni bir ebat ve boyutta bir model ekleyerek kullanıcılara sunuyor. Note ailesinin İstikrarlı ve başarılı duruşunu devam ettiren Samsung Galaxy Note 8.0, Android’inde tüm nimetlerini kullanıcılara sunuyor.

Samsung Galaxy Note 8

“Güçlü donanımını ve özel uygulamalarını, S Pen gibi harika bir aksesuar ile süslüyor”

Samsung Galaxy Note 8.0
Samsung Galaxy Note 81-) Samsung akıllı mobil cihazlarında başarılı bir yapı ve tasarım anlayışı oturttu ve bu anlayışı Note 8.0 da devam ettiriyor. ince ve sağlam yapısı ile dikkat çeken yeni Galaxy Note, ergonomik boyutları ve yuvarlatılmış kenarları sayesinde çok rahat bir tek elle kullanım deneyimi sunuyor.

2-) Samsung Galaxy Note 8.0 yüksek kontrast değeri ve ürettiği canlı renkleri ile harika bir 1280×800 ekrana sahip. 16:9’luk görüntü oranı hem filmlerde hem Multi-Window özelliği ile aynı anda yan yana iki uygulama kullanırken harika bir deneyim sunuyor. Galaxy S III ile karşımıza çıkan göz takıp teknolojisi sayesinde ekrana baktığın sürece ekran uyku moduna girmiyor.

Samsung Galaxy Note 8

3-) Note 8.0 seri ve akıcı; ister en ağır grafik yükü getiren oyunları oynarken, ister ekranın yarısında yeni gelen e-postalara bakıp, diğer yarısında HD film izleyin. Sahip olduğu dört çekirdekli 1.6 GHz Exynos işlemcisi ve 2 GB belleği ile bu hiç de şaşılacak bir durum değil.

Tıpkı Note 10.1 de olduğu gibi, S Pen’i eline aldıktan sonra kolay kolay bırakmak istemeyeceksin. Sağ alt köşede ustalıkla gizlenmiş ve ulaşılması çok kolay bir yuvası olan S Pen, ince ve hafifliği ile Sketchbook Mobile ve Photoshop gibi uygulamalarda çok büyük keyif ve rahatlık sağlıyor ve hatta not almayı bile özel bir zevke dönüştürüyor.

Android Jelly Bean 4.1.2 ile gelen cihaza, Samsung geliştirdiği en yeni mobil yazılım çözümlerini başarıyla uygulamış. Hızlı ve kolay bir kullanım sunan klavye, Başarılı ana ekranlar ve ön yüklü uygulamalar ile göz dolduran cihazın Multi-Window özelliği Chrome, Gmail, YouTube ve Maps gibi uygulamaları yan yana ya da alt alta, aynı anda hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanım olanağı veriyor.

Samsung Galaxy Note 8.0 Teknik özellikleri
Samsung Note ÖzellikleriEkran: 8 inç 800 x 1280
işlemci: Dört çekirdekli 1,6GHz Exynos
İşletim sistemi: Android 4.1.2 Jelly Bean
Bellek: 2 GB
Depolama: 16 GB + 64 GB micro SD
Kamera: 5 MP ön kamera
Bağlantı: Wi-Fi, GPS, Bluetooth

tarihinde yayınlandı

iPhone 5

İşte karşınızda Cümle Alemin Beklediği Apple’in Yeni Teknolojisi: iPhone 5…

Bu yıl 6. nesli tanıtılan Dünya’nın en populer aklıllı tekefon markası iPhone yine en aranılan isimler arasında yerini aldı ve bu sefer 2 milyonun çok üzerinde satış rekoru bekleniyor.

iPhone 5

Geçen yıl hayran kitlesini şaşırtarak  iPhone 5 yerine iPhone 4S’i tanıtan Apple bu sene bekleneni gerçekleştirdi. iPhone 4S, çift çekirdekli işlemcisi, güncellenen işletim sistemi, 8 MP kamerası, full HD video kayıt kalitesi ve çift çekirdekli A5 işlemcisi başta olmak üzere birçok yeniliği beraberinde getirmişti. Ön siparişin başladığı ilk 24 saaatte yaklaşık 1 milyon satılan iPhon 4S, artık yerini iPhone 5‘e bırakıyor.

Aynı ön sipariş sürecinde 2 milyona ulaşan iPhone 5, ilk bakışta büyüyen ekranıyla dikkat çekiyor. Artık iPhone severler 3,5 yerine 4 inç büyüklüğünde bir ekran kullanacaklar. Ekrandaki değişiklik boyutla sınırlı kalmıyor. Retina Display adı verilen bu ekran önceki modellerde yüksek piksel yoğunluğuyla dikkat çekiyordu. Bunu koruyan yeni iPhone ekranının büyümesiyle daha fazla piksele kavuştu. Daha fazla piksel ise daha kaliteli görüntü anlamına geliyor.

Eskiye Oranla 2 Kat Daha Fazla Performans
iPhone 5‘i etkileyici kılan özelliklerinden birisi de, bu zamana kadar ki en ince iPhone olması. Sadece 7,6 mm kalınlığındaki iPhone, önceki modele göre daha hafif. İşlemcisini A5’ten A6’ya terfi ettirerek bu sene piyasaya çıkan akıllı telefonlar gibi 4 çekirdekli bir işlemci kullanmaya başlayan yeni İphon, daha fazla işlemi daha kısa sürede yapabiliyor. Yani Mobil Uygulama ve Oyunlardaki performansının iki kata kadar çıktığı söylenebilir.

İşletim sistemini iOS 5’ten iOS  6’ya yükselten iPhone 5, bu sayede haritalar ve panorama çekim gibi özellikleride kullanıcıların beğenisine sunuyor. Dilerseniz 3D görebileceğiniz haritalar navigasyon amacıyla da kullanılabilir. Panorama çekim ise 8 MP’lik kamerası ile 28 MP’e varan panoramik çekimlerin yapılmasına olanak sağlıyor.

Micro SIM yerine Nano SIM kart takılarak kullanıla iPhone 5, 3G’nin yanı sıra LTE bağlantısınıda destekliyor. Lightning adlı, daha ufak, dijital ve ters takma olanağı vermeyen bir bağlantı taşıyan iPhone 5‘teki çok sayıda değişiklikten bir tanesi de ses kalitesini yükseltmek amacıyla değişen kulaklıklar oldu. EarPod adlı kulaklıklar çift ses çıkışıyla dikkat çekiyor.

iPhone 5İphone 5İphone 5

iPhone 5’in Çarpıcı Özellikleri

İki kata kadar hızlandı
iPhone 4S’teki çift çekirdekli A5 işlemcisi yerini çift çekirdekli A6’ya bıraktı. Böylece hız önceki modele göre tam olarak iki kata kadar arttı.

Görüntülü görüşme HD oldu
FaceTime adlıözeliği ile ön kamerayla görüşmelere görüntü katan iPhone, yeni modelinde görüntü kalitesini 720p HD’ye yükseltti. Böylece sevdiklerinizi daha net görebilirsiniz.

Daha İnce Bir Beden
iPhone 5, ekranı büyümesine karşın önceki modeline göre %18 daha ince ve %20 daha hafif.

Ekran Kalitesini Yine Arttırdı
Retina Display ekranı koruyan iPhone 5, 3,5 inçten 4 inçe çıkan ekranında renkleri %44 daha canlı görüntülüyor.

Dijital Şarj ve Veri Bağlantısı
Şarj ve veri aktarımı için kullanılan Lightning adlı bağlantı, %80 daha ufak ve dijital. Üstelik ters takma şansınız ortadan kaldırılmış.

tarihinde yayınlandı

iPhone iPad ve Android

iPHONE’nunuzun ŞARJI BiTERSE!
İphone Sarj Aleti

iPhone odun ateşi ile yanan ocakla şarj ediliyor…
Doğanın ortasında kalıp da iPhone‘nun şarjının bitmesinden endişe edenler için yeni bir çözüm geldi. Biolite kamp ocağı, yeni tasarımı ile doğa meraklılarının telefonlarını ormanda şarj edebilmesini sağlıyor. Son derece basit bir fikir üzerine inşa edilmiş olan ocakta çalı çırpı yakarak ısıyı elektriğe dönüştürebiliyor ve USB çıkışı üzerinden iPhone 5 ve benzeri cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Ocağın ürettiği elektrik aşağı yukarı dizüstü bilgisayarların çıkışına eşdeğer. Kocaman güneş enerjisi panelleri ya da ekstra şarj aküleri yerine kullanabileceğiniz bu ocak, yaklaşık 1 kg ağırlığında. Doğal olarak, şarj özelliğinin yanında normal ocak olarak kullanmanız da mümkün.
Bilgi için: http://biolitestove.com/

ANDROID için VLC BETA YAYINLANDI
android vlcPC’lerin, “tüm video formatlarını çalıştıran” efsane video oynatma yazılımı VLC nihayet Android için de yayınlandı. Yayıncı, yazılımın henüz son sürümünün yayınlanmadığını vurgulasa da kullanıcıları VLC‘nin düzgün çalıştığını vurguluyorlar. VLC’nin beta sürümü, sadece NEON motorunu destekleyen ARMv7 işlemcilerde çalışıyor (Android cihazlarının birçoğu bu gereksinimleri karşılıyor). Video LAN, ileride daha çok donanımı desteklemek üzere farklı uygulamalar da yayınlayacağını söylüyor. VLC’nih Android uygulaması, VLC‘yi müzik çalmak için kullanırken faydalanabileceğiniz bir widget da sunuyor. Bu sayede müziği çalmaya başlayabiliyor, duraklatabiliyor ve parçalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

2002’DE iPAD OLSAYDI?
Apple, 2002 yılında tasarladığı ilk iPad‘in fotoğraflarını yayınladı. O yılların teknolojisiyle üretilen “iPad“in Intel işlemciyle çalıştığı söyleniyor. Orijinal iPad‘den çok daha kalın olmasıyla dikkat çeken tabletin, Apple’ın o zamanki tasarım stiline uyum gösterdiği göze çarpıyor. Zira tablet, o zamanların iMac G4 ve MacBook’unda kullanılan beyaz polikarbonattan yapılmış. Cihazın üzerinde herhangi bir “giriş” tuşunun bulunmaması da fark edilen özelliklerinden. 2002’den kalan bu tablet küçük bir monitör boyutlarında. Prototipin bugünkü iPad‘e göre farklı yanları olsa da, bazı özellikleri hala aynı. Örneğin prototip tabletle herhangi bir SO kart slotu veya USB portu bulunmuyor. Bu da Jobs’un o yıllardan beri bu konuda kararlı olduğunu ispatlıyor.

TELEVİZYONDA ANDROID ZAMANI
televizyonda AndroidAndroid kurulu olarak gelen MiniX isimli bu mini bilgisayar, doğrudan televizyona bağlanıyor ve uygulamaları TV ekranında çalıştırmanızı sağlıyor. Allwinner AlD işlemciye sahip cihaz, Android 2.3 ve 4.0 dışında Linux’un Ubuntu, Fedora ve Puppy sürümlerini de destekliyor. ABD’de 99 dolardan satılan cihaz, 1 yıllık garantiye sahip. Cihazda 512 MB RAM, 4 GB dahili bellek, microSD yuvası, iki USB girişi, kablosuz ağ desteği ve HDMI çıkışı bulunuyor. Harici bir anteni de destekleyen cihaz, Android‘e özel düğmeleri olan bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor.
Bilgi için: ubergizmo.com

tarihinde yayınlandı

Çok Acayip USB İcatlar

Çok Acayip İcatlar

USB, günlük yaşamımızı değiştiren çok mucizevi bir buluş. Üstelik hayatımıza sadece 10 senede çok büyük bir fonksiyonalite kattı. Bu paratik dijital arayüz sayesinde, eskiden kocaman disklere sığdıramadığımız verileri minicik kartların içinde taşımaya başladık. Müzik dinlemek için yanımızda kocaman ve kırılgan CD çalarlar taşımaktan kurtulduk. İhtiyacımız olabilecek pek çok küçük detayı bir USB cihazla karşılaşır olduk. İşte size hayatınızda görebileceğiniz en acayip USB icatlar

USB BUZDOLABI
Buzdolabı USBOfiste veya evde çalışırken, kola kutunuzu veya bir bardak soğuk içeceğinizi yanınıza alıyorsunuz, o sırada telefon çalıyor, bir iş çıkıyor ve içeceğinizi içmeyi biraz erteliyorsunuz. Ama o da ne? Siz işi bitirdiğinizde içecek çoktan ısınmış oluyor. işte bu dev sorunu bu minik USB buzdolabı ile yenebiliyorsunuz. içeceğinizi içine koyun, canınız istediği zaman soğuk soğuk için.
Bilgi için: www.thinkgeek.com

USB KEDİ KUYRUGU
Kedi KuyruguKedi severler için bir kedinin yattığı yerde kuyruğunu gere gere oynatıp huzur içinde dinlenmesi kadar rahatlatıcı bir sahne daha yoktur. Peki ama çalışırken, ofiste, kantinde kedisini özleyenleri mutlu edip dinlendirmek için neden USB teknolojisi kullanılmasın? İşte bu kuyruk o işe yarıyor. USB’ye takıyorsunuz, dijital kuyruk sakince gerinip kıvrılıyor. Kedinizin, laptopunuzun hemen arkasında uzanmış olduğunu hayal edin. Çok acayip değil mi? insan şu hayatta neler görüyor.
Bilgi için: www.ubergizmo.com

USB BÖCEK ROBOT
USB BocekUSB üzerinden enerjisini dolduran ve elbette dilediğiniz programları yine USB üzerinden yükleyebildiğiniz bu minik “masaüstü” böcek robotları, 5 tuşlu minik uzaktan kumandaları sayesinde kontrol edebiliyorsunuz. Saniyede bir adım mesafe koşabilen bu çok acayip oyuncaklarla nasıl eğleneceğiniz, ne tür yaratıcı yöntemler geliştireceğiniz size kalmış. Ama bizce, çok acayip!
Bilgi için: www.thinkgeek.com

USB PİL
usb pilKalem pille çalışan bir Cihazınız var ve tam da ona ihtiyacınız varken pil mi bitti? Pili çıkarıp USB’den bilgisayara bağlıyorsunuz ve şarj edip tekrar kullanmaya başlıyorsunuz. Yani USB arayüzü sayesinde kalem pillerin içine kendi şarj cihazlarım yerleştirmişler. Daha acayip bir şey olabilir mi?
Bilgi için: www.thinkgeek.com

USB SPEEDOMETER
spedd usbKlavyede ne kadar hızlı yazı yazabildiğinizi hiç merak ettiniz mi? işte bu küçük hız göstergesi yazma hızınızı ölçmeye yarıyor. Göstergeyi USB üzerinden bilgisayara takıyorsunuz ve bir metin dosyası açıp yazı yazmaya başlıyorsunuz. Siz yazdıkça gösterge Yükseliyor. Acayiplikte zirveye oynayan bir ürün.
Bilgi için: www.geeklogie.com

USB DAKTİLO
usb daktiloDaktilo nedir, hatırlayanınız var mı? Dijital teknoloji hayatımıza girmeden önce tüm yazışmalar, mektuplar, resmi evraklar daktilolarla yazılıyordu. işte o günleri özleyenler için USB arayüzü harika bir seçenek sunuyor. Bu USB daktiloyu bilgisayarınıza veya tabletinize bağlıyorsunuz ve artık yazılarınızı daktilo ile yazıyorsunuz.
Bilgi için: http://www.usbtypewriter.com

USB ÇİÇEK
usb çiçekÇalıştığınız sırada bilgisayarınızdan çiçek kokuları yükselmesini ve kendinizi bir bahçenin içindeymiş gibi hissetmek ister misiniz? O zaman bu küçük USB çiçeğe ihtiyacınız olacak. Elbette, çiçeğin içindeki koku bir süre sonra tükeniyor ama istediğiniz esansı içine damlatarak yeniden kokmasını sağlayabiliyorsunuz.
Bilgi için: http://www.usbfiower.com/gallery

tarihinde yayınlandı

Karizmatik Cihazlar

Karizmatik Cihazlar

INPULSE AKILLI SAAT
Aklıllı SaatlerHer mesaj geldiğinde veya saate bakmak gerektiğinde ya da arayanı görmek için, hatta epostalarınızı kontrol etmek amacıyla günde kaç defa telefonunuzu cebinizden çıkarıyorsunuz?

Daha da kötüsü, telefonunuz çantanızdayken, sayısız defa elinizi çantanıza atmak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Oysa bu akıllı saat telefonunuzla iletişim halinde kalıyor ve gelen mesajları, epostaları, arayan kişileri gösteriyor. Böylece, telefonu cebinizden çıkarmak zorunda kalmıyorsunuz.

Fiyat: 150 Dolar
Bilgi için: www.thinkgeek.com

 

IPHONE PANORAMİK LENSİ
panaromik iPhoneiPhone ile panoramik fotoğraflar çekmek için çeşitli uygulamalar var. Ancak 360 derece panoramik fotoğraf çekmek yine de zor bir iş. Tüm o tek tek çekilmiş fotoğraf karelerini hiç fire vermeden veya üst üste bindirmeden ard arda eklemek bir hayli zaman alan ve dikkat isteyen bir mesele.

Fakat ABD ordusu bu meseleyi çözmüş, 360 derece görüntü alan lensler üretmiş ve insansız hava araçlarında ya da kritik bölgeleri gözetleyen kameralarda bu lensleri kullanmaya başlamış. işte şimdi o lensleri alıp iPhone için panoramik fotoğraf aparatı yapmışlar. Telefonunuzu baş hizanızın üstüne çıkarıp çek tuşuna basıyorsunuz ve bulunduğunuz çevrenin 360 derece görüntüsü. fotoğraf albümünüze kaydoluyor.

Bilgi için: www.engadget.com
Fiyat: 80 dolar

tarihinde yayınlandı

Huawei Vision

Huawei VisionHuawei Vision
“Şık olmasına ek olarak süper
performans göstermesi de cabası”

Yıllardır farklı firmalara ürettiği başarılı cihazlarla
dünyaya kendisini kanıtlayan Huawei’nin Vision
modeli son derece estetik, hafif ve kullanışlı
olmasının yanı sıra akranlarıyla karşılaştırıldığında
gösterdiği yüksek performansla ön plana çıkıyor.

Alüminyum çerçeveye sahip Huawei Vision görsel anlamda kullanıcılarına nefis bir estetik sunuyor. Sadece 121 gram ağırlığındaki cihaz hem ergonomikliği, hem kaliteli malzemesi, hem de performansıyla akranları arasından hemen sıyrılıyor.

Huawei VisionHuawei Vision‘ı arka cebinizde bile taşısanız varlığını hissedemezsiniz, çünkü cihaz sadece 9,99 mm inceliğinde. Teknoloji ve estetiğin kesiştiği noktada duran Vision tarzınızı tamamlayacak şık bir aksesuar aynı zamanda.

Akıllı Telefon‘un 480×800 çözünürlüğe sahip son derece keskin ve parlak bir görüntü sunan 3,7 inçlik ekranın asıl sürprizi 30 arayüzü. Ana sayfalarınız arasında geçiş yapmaya imkan veren bu eklenti ile telefonunuzdaki uygulamalar arasında gezinmek büyük bir keyif ve dokunmatik ekran.

Huawei Vision‘ın ince kasasının içinde son derece güçlü bir teknoloji var. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi kullanan Vision, 1GHz’lik işlemcisi ve 512 MB belleğiyle telefonundan yüksek performans bekleyenlere de hitap ediyor.

Huawei Vision‘ın 5 MP’lik kamerasının verdiği görüntü kalitesi son derece tatmin edici. Sevdiklerinizin en güzel anlarını en güzel karelerle ölümsüzleştirmeniz için ister 720p video kaydı yapabilir, isterseniz birçok özellikle bezeli özel uygulaması ile fotoğraf da çekebilirsiniz.

Huawei VisionHuawei VisionHuawei Vision