tarihinde yayınlandı

XCOM Enemy Unknown

Dünya’yı Uzaylılara Yedirmeyiz

xcom oyunu

XCOM ismi, oyun dünyasında çok önemli bir yere sahip, 1994’te, yani yaklaşık 18 yıl önce ilk defa ortaya çıktığında, dönemin tüm teknik kısıtlarına ve oyun dünyasının küçücük bir pazar olmasına rağmen. olağanüstü bir fenomene dönüşmüştü ve bilgisayar oyunlarında strateji/taktik türüne dair bir çığır açmıştı. On milyonlarca genç bu oyunun etkisinde kalarak yetişmiş, oyun yaklaşık 20 yıldır, devam oyunları veya onu taklit eden başka oyunlarla beraber, bugün yüzmilyarlarca dolar seviyesine ulaşmış video oyun pazarını etkilemişti.

İşte şimdi, 18 yıl önceki ilk XCOM oyununu, yapımcılar yeniden yorumlayıp sıfırdan programladılar.

Bugünün teknolojileri ve oyun trendleri göz önüne alınarak hazırlanan oyun, fikir olarak ilk oyunu anımsatsa da, görsellik ve oynanış olarak tamamen yepyeni bir oyun duruyor karşımızda.mdi, 18 yıl önceki ilk XCOM oyununu, yapımcılar yeniden yorumlayıp sıfırdan programladılar.

xcom unknown

XCOM, dünyayı istila etmek için gizli bir plan yürüten uzaylıları, dünyayı paniğe sürüklemeden gizlice engellemekle yükümlü askeri bir örgütün ismi, Bu askeri örgüt, tüm dünya ülkelerinin katılımıyla gizlice kurulmuş durumda, Ancak sadece askerlerden oluşmuyor. Bünyesinde, bilim insanları. mühendisler ve siyasetçiler de yer alıyor. Bu gizli örgüt, UFO’ları görüldükleri anda avlıyor, yere inmeyi başaran uzaylıları ise gizli operasyonlarla ele geçirip, uzaylıların dünyayı ele geçirme planlarını durdurmak için çalışıyorlar.

xcom oyunu

Son derece sürükleyici ve aksiyonu bir an olsun durmayacak şekilde tasarlanmış bu yeni oyun, temelde bir strateji oyunu, Ancak, bir strateji oyununun yavaş, sıkıcı, detaycı karakteri yerine yetenekli yapımcıların oyunu hızlı bir aksiyon oyununa benzettiğini göreceksiniz ve oyunu bitirdikten sonra bile tekrar tekrar oynamak isteyeceksiniz. Yalnız uyaralım, XCOM oyunlarını daha önce oynamadıysanız, bu oyundan sonra yaşamda bir level daha atlamış olacaksınız, dünyaya başka bir gözle bakacak, kendinizi tüm yaşamı stratejik bir bakış açısıyla planlarken bulacaksınız.

Çok acayip bir oyun!

tarihinde yayınlandı

Max Payne Oyunu Tanıtımı

Max Payne Oyun

Max Payne Oyunu2001 yılında ilk kez karşımıza Çıkan Max Payne, o yıllarda genç bir polis olarak suçlularla savaşıyordu. Ancak bu sıradan bir savaş değildi. New York’ta. yeni ortaya çıkan bir uyuşturucunun etkisiyle katile dönüşen bir grup insan, Max‘ın ailesini öldürünce Max, bu uyuşturucuyu piyasaya süren mafya ailesine ulaşmak için gizli görevle mafyanın içine karışıyordu. Tam bir sinema senaryosu gibi hazırlanan oyun öyküyü de sanki bir çizgi roman okuyormuşsunuz gibi anlatıyordu. 2001’de çok sevilen bu oyunun daha sonra ikinci bölümü de yapıldı ve nihayet, Haziran ayında üçüncü bölümü de oyun severlere ulaştı.

Max Payne Oyun TanıtımıOyun dünyasının en sevilen karakterlerinden olan Max, bu defa, hayattan yediği tokatların etkisiyle, yorgun, yaşlı ama hala işi bitmemiş bir savaşçı olarak karşımızda duruyor. On yıl önce ailesini kaybetmesinden sonra mafya ile de hesabını kapatan Max, katilleri, manyakları kendi bildiğince cezalandırmak için görevinden istifa etmiş eski bir polis memuru olarak Brezilya’da, bir iş adamının koruma işini alıyor ve Brezilya’ya uçuyor. Brezilya, zengin ailelerin çocuklarının fidye için kaçırıldığı, iş adamlarına suikastların düzenlendiği, eline silah alanın sağa sola ateş ettiği çok tehlikeli bir ülke ve Max daha ülkeye adımını atar atmaz bir kaçırma girişimini önlemek zorunda kalıyor. Oyun boyunca hiç düşmeyecek olan tempo daha ilk dakikada başlıyor ve sürprizlerle dolu sürükleyici senaryo boyunca, Brezilya’nın en acımasız, en vahşi çeteleri ile savaşmak zorunda kalıyorsunuz.

Max PayneMax Payne oyunlarının en karakteristik özelliklerinden biri de, Mermi Zamanı denilen yavaşlatılmış oynama modudur. Bu moda girdiğinizde, çevrenizdeki her şey yavaş çekim ilerler ve siz de havada zıplamış şekilde üstünüze gelen mermilerden kaçarken bir yandan da havada nisan alıp düşmanlarınıza ateş etmek durumunda kalırsınız. Tam bir aksiyon filmi sahnesini anımsatan bu özellik sayesinde, çevrenizdeki pek çok düşmanı elimine edebiliyorsunuz. Oyun çok sürükleyici bir senaryoya sahip ve bitirene kadar insanı başından kaldırmıyor. PC, Xbox 360 veya PS3 sahibiyseniz, kaçırmak istemeyeceğiniz bir oyun.

Max Payne oyununnu indirmek için max payne indir

tarihinde yayınlandı

Rappelz Oyunu

RAPPELZ’IN
YENI BÖLÜMÜ YAYINDA!Rappelz Oyunu
Avrupa’nın önde gelen ücretsiz çevrim içi oyun yayıncılarından Gala Networks Europe‘nın Avrupa’da gPotato (www.gPotato.eu) oyun portalı altında yayınladığı ücretsiz online rol yapma oyunu Rappelz büyük beğeni topluyor. Rappelz tüm dünyada 6 milyondan fazla oyuncunun karanlık ve tahrip olmuş fantastik bir dünyada maceraya atılarak savaştığı, MMORPG türünde bedava ve global bir rol yapma oyunu.

Rappelz dikkat çeken fantezi beceri tarzını, derin karakter kişiselleştirmesi, taktiksel yaratık terbiyesi&eğitimi ve kapsamlı PvP&PvE çatışmalarını oyun içinde birleştiriyor. Oyuncuların tek başına ya da grup olarak arkadaşlarıyla Rappelz dünyasında heyecan dolu maceralara atılmasına imkan veren bu ücretsiz oyunda oyuncular özel yeteneklerle donatılmış farklı sınıfları seçebiliyor.

Rappelz oyuncularını üç farklı ırk, eşsiz yaratık sistemi, görkemli zindanlar ve harika görevler bekliyor. Rappelz‘de kişisel kahramanızı yaratabilir, sanal serüveninizde destek olup omuz omuza çarpışacak olan yaratığınızı evcilleştirip engelleri tek tek geçerek sanal dünyanın en büyük savaşçısı olabilirsiniz.

Rappelz‘in 24 Mayıs’ta yayınlanan yeni serüveni Epic 7 Bölüm 4: Antik Miras’ın yepyeni trailer’ını da youtube.com/user/Rappelz TurkceMMORPG kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Bilgi için: rappelz.gpotato.eu