tarihinde yayınlandı 3 Yorum

WordPress Benzer Yazılar Kodu

wordpress benzer yazılar    Değerli zerkaya.com severler…. Bu makalemde tüm wordpress kullanıcılarının mumla aradığı Eklentisiz WordPress Resimli Benzer Yazılar Kodu ile hazırlanmış bir eklenti yapacaz.

Aslında piyasada bu işi yapan tonlarca eklenti var ama hiç birrisinde istediğim verimi alamadım. Bir kere işin en başından kaybediyorlar. Çünkü bu eklentiler ya Resimli olmuyor yada genel olarak yazının içinde kullanılan ilk resmi çekiyorlar veya Benzer Yazılarda Resim kullanmak istersen ayrıca “Özel Alan” kullanmak zorunda kalıyorsun….

İşte değerli dostlarım yapacağımız bir kaç kodlama ile beraber sizi bu dertlerden beraber kurtaracağımızı ümit ediyoruz. Şimdi lafı fazla uzatmadan gelelim fasülyenin faydalarına 🙂

Aşağıdaki kodlama sayesinde yazdığınız makalede öne çıkarılmış olarak atadığınız resim “Bener Yazılar“da çıkıyor. Bunun için ekstra özel alan oluşturmanıza gerek yok…

1. İşlem : Aşağıda php kodlarını verdiğim WordPress Resimli Benzer Yazılar Kodunu  “benzer-yazilar.php” olarak kaydedelim.

[cc lang=”php”]‘;
}
wp_reset_query();
}
?>

[/cc]

Kodun içerisinde bulunan  ‘numberposts’  ifadesi göstermek istediğiniz benzer yazı sayısını ifade eder.

‘the_post_thumbnail’ ifadesi ise resmin genişliği ve yüksekliğini sembole etmektedir 🙂 . Ve Benzer yazınızda olurda öne çıkarılmış resim yoksa “/img/fotoyok.jpg” adresinden belirtilen resmi çeker getirir. Burayı kendinize göre optimize edebilirsniz.

Sonra bu php sayfasını kendi temanızın klasörüne atın. WordPress Resimli Benzer Yazıların görünmesini istediğiniz yere şu Kodu ekleyin.

[cc lang=”php”]

[/cc]

2.İşlem : Aşağıdaki css kodlarını kendi temanızın style.css dosyasını açarak en alt kısmına kopyala yapıştır yapın.

[cc lang=”css”]
/* Benzer Yazılar */
.b_yazi {
padding: 5px 15px 5px 5px;
}
.ben_yazi {
border-bottom: 1px dashed Purple;
height: 70px;
list-style: none outside none;
overflow: hidden;
}
.ben_yazi:hover {
background: none repeat scroll 0 0 #EAFFCA;
}
.by_img {
float: left;
padding: 5px;
width: 70px;
height: 50px;
}
.by_title {
padding: 5px;
}
.by_yazi {
}
[/cc]

Bir sorun yaşanması durumunda yorum bırakabilirsiniz….

Bu işlem ile ilgili benzer görsel yukarıda mevcuttur. Teşekkürler Saygılar… Sevgiler…