NextGen Galeri Eklentisi

Kas - 22 - 2013
zikoroya

NextGen-Gallery7.5 milyon kez indirilen NextGen Galeri Eklentisi, en çok kullanılan WordPress eklentileri arasındadır. Özellikle yeni web kullanıcılarının tercih ettiği WordPress Eklentileri arasında olan bu eklenti sayesinde blogunuza ya da web sayfanıza canlılık kazandıracak; sitenizin daha profesyonel görünüm kazanmasını sağlayacaksınız.

Sitenize fotoğraf galerisi eklemenizi sağlayan NextGen Galeri Eklentisi ile farklı türdeki fotoğraf galerilerileri oluşturabilir, albümleriniz sayesinde sitenizin daha derli toplu, daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Siteniz içerisinde oluşturacağınız resimler sayfanız için ideal bir eklenti olan NextGen Galeri Eklentisi ile galeri şablonları kullanabilir, şablonlara fotoğraflarınızı ekleyerek güzel galeriler hazırlayabilirsiniz.

NextGen Eklentisi ile sadece resimleri toplu bir ortamda sergilemeyecek; aynı zamanda sergilediğiniz resimler arasında farklı tasarımdaki geçişlerle görselliği arttıracaksınız. Resimleri tek tek seçerek yükleyebileceğiniz gibi; galerinizin içerisine arşivlenmiş dosyalarınızı yükleyebileceksiniz.

Galerinin içerisindeki resim geçişleri arasında Flash eklentili(animasyon içerikli) fotoğraf geçişleri oluşturabilir, slide tasarımı görünümü veren geçişler kullanabilirsiniz.

Galerinize eklediğiniz her bir resim için ayrı ayrı etiketler girebilecek, fotoğraflarınızın arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesini sağlayabileceksiniz.

Eklentinizi yüklemek için ister iseniz Eklentiler/Yeni Ekle kısmından wordpress galerisinden eklentiye ulaşabilirsiniz. Bir başka yöntem olarak da WordPress Resmi Sitesinden dosyayı indirebilir;(Buradan) yine Eklentiler/Yeni Ekle menüsünden eklentiyi yükleyebilirsiniz.

NextGen Galeri Eklentisi, sitenizin daha güzel görünmesini ve sitenizde yer alacak fotoğraflarınızın hoş bir galeri tasarımı içerisinden kullanıcılarınıza ulaşmasını sağlayacaktır. Yeni bir tasarım, güzel bir görüntü istiyor iseniz mutlaka bu eklentiyi deneyiniz.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

  • Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup)

   WordPress Veritabanı Yedek Alma

   Austin Matzko tarafından geliştirilen Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi, sitenizin içeriklerini olumsuz durumlarda kullanabilmeniz için yedekleme imkanını sunduğundan en iyi ...

zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.