tarihinde yayınlandı

WordPress Veritabanı Yedek Alma

Austin Matzko tarafından geliştirilen WordPress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi, sitenizin içeriklerini olumsuz durumlarda kullanabilmeniz için yedekleme imkanını sunduğundan en iyi wordpress eklentilerinden biri olarak kabul edilir.

           Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) WordPress eklentileri ile sitenizin gelişmesine ve korunmasına sürekli katkı sağlıyor. WordPress’in kullanıcılarına sunduğu eklentiler arasında içerik hazırlamanızı kolaylaştıranı da, site bakımı yapmanıza yardım edeni de, içeriklerinizi korumanızı sağlayanı da var. Size sunulan bu eklentileri doğru bir şekilde kullanırsanız, sitenizi verimli hale getirebilir, seo performansınızı artırabilir ve güvenle içerik hazırlayabilirsiniz.

Teknolojinin avantajları hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyor olsa da, temkinli olmadığınız takdirde dezavantajları da bir o kadar zorlaştıracaktır. Çünkü teknolojinin nimetlerinden iyi niyetle yararlanmak isteyen insanların yanında, hazıra konmak isteyen kötü niyetli teknoloji uzmanları da oldukça fazla sayıdalar. Teknolojiden yararlanarak iyi bir site oluşturmak istersiniz, zaman harcayarak, yeni üyeler edinerek sitenize ivme kazandırırsınız ve kötü amaçlı bir teknoloji uzmanı çıkıp sitenizi bir anda elinizden alır yada sitenizi çökertir.

Böyle bir saldırıyla baş başa kaldığınızda,  içeriklerinizi tekrar toparlamanız, tüm içerik birikimlerinizi bir araya getirip yeni bir site oluşturmanız gerekebilir. Ancak bir yedekleme programı kullanmadıysanız tüm içeriklerinizi tekrar toparlamanız hem zamanınızı alır hem de moralinizin bozulmasına neden olur. Sitenizi yenilemeniz gerektiğinde zorlu bir süreç yaşamamak için önleminizi önceden alıp, sizin için önemli olan verilerinin yedeklerini tutmanız gerekir. WordPress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi bunu sizin için rahatlıkla yapabilecek, kullanımı kolay wordpress eklentilerindendir.

WordPress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisini kullanarak içeriklerinizi, sistem tablolarınızı, eklenti tablolarınızı dilediğiniz bir yerde yedekleyebilirsiniz. Eklentiyi yükleyip aktive ettiğinizde yedeklemek istediğiniz içerikleri ve tabloları seçebilir, gereksiz yedekleme yapmak zorunda kalmazsınız. Eklenti tarafından yedeklenen dosya sizin için sıkıştırılmış olarak hazırlanır ve sıkıştırılmış dosyanız sizin belirleyeceğiniz bir yere gönderilir.

Aynı zamanda bu eklenti ile; yedek ayarlarınızı programlayıp belli aralıklarla otomatik yedekleme yapılmasını sağlayabilir, ne tür içeriklerin yedekleneceğini seçebilir ve yedeklenmiş dosyalarınızı e-posta yöntemiyle alabilirsiniz. Yükleyeceğiniz bu eklenti sayesinde siteniz ilerde bir siber saldırı sonucu elinizden alındığında yada sunucu değiştirme gereği duyduğunuzda verileriniz elinizin altında hazır olacağından içeriklerinizi tekrar hazırlama sorunu yaşamayacaksınız.

[indir]Al Bakalım[/indir]

WordPress Yedek Alma, En İyi WordPress Eklentileri, WordPress Eklentileri, wp-db-backup, WordPress Veritabanı Yedek Alma