tarihinde yayınlandı 1 Yorum

W3 Total Cache

w3 Total Cache Wordpress sitenizi cache işlemine alarak hızlandırmak istemezmisiniz? İşte sizin derdinize çare olabilecek bir eklenti…

w3 total cache kurulumu

Şüpheniz sitenizi yada blogunuzu güncel tutmak için sürekli içerikler, resimler ekliyor; yorumlar yazıyorsunuzdur. Aynı zamanda sunucunuzun, sizin için hazırladığı çeşitli eklenti paketlerinden, sitenizi daha cazip hale getirmek için yararlanmanız da doğal bir durum.

Ancak zamanla tüm bu içerikler,  resimler, eklentiler, üyelerinizin bilgileri sitenize yük olmaya başlayacak ve hızınız gün geçtikçe yavaşlayacaktır. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için sitenize bir önbellek eklentisi eklemeniz gerekir. WordPress tabanlı bir siteniz varsa, W3 Total Cache eklentisini yüklemeniz, yaşanması muhtemel yavaşlama problemini, en iyi şekilde çözecektir.

w3 Total Cache Kurulumu ile ilgili bilgiye de yer vereceğim ancak daha önce eklenti ile ilgili genel bilgileri size vermek istiyorum.

Sitenizin en iyiler arasına girmesini istiyorsanız içerikler hazırlarken, görseller eklerken, uygulamalar yüklerken harcadığınız çabanın en az yarısını site bakımı için de harcamalısınız. Yavaş çalışan, dakikalarca bekleten, sürekli sorun mesajı ileten bir sitenin içerik donanımı ne kadar kaliteli olursa olsun, ziyaretçiler bu içerikleri görmek için dakikalarca sabırla beklemez ya da sorun mesajlarından sonra tekrar tekrar siteye girmeyi denemez.

Ziyaretçileriniz bu kötü durumla sürekli karşılaşmaya başlarlarsa, bir süre sonra büyük oranda ziyaretçi kaybı yaşarak, site popülerliğinizi, seo puanlarınızı yitirirsiniz. Düşük kapasitede çalışmak,  google aracılığıyla sizi ziyaret eden kişilerin de girdi ve çıktı yapmasına neden olacağından google gözünden bakıldığında da siteniz değer kaybetmeye başlayacaktır. Yıllarca emek ve zaman harcadığınız sitenizde böyle olumsuzlar yaşamak istemezsiniz.

WordPress kullanıcılarının yavaşlamadan kaynaklanan olumsuzluklar yaşamamaları için, WordPress eklentilerinden biri olan W3 Total Cache eklentisini kullanmaları gerekiyor. Bu eklentiyi başarılı bir şekilde kurduğunuzda sitenizin üzerindeki yükü hafifletmiş olacağınızdan,  hızınız ivme kazanacak ve kalitenizden ödün vermemiş olacaksınız.

          En iyi worpress eklentileri arasına girmeyi sonuna kadar hak eden W3 Total Cache eklentisinin WordPress eklentileri arasından yüklemesini kolayca yaptıktan sonra gerekli eklenti ayarlarını doğru şekilde yaptığınız takdirde dosyalarınızı bir nevi zipleme imkanı elde etmiş oluyorsunuz.

Ayarlarını yaparken farklı kaynaklardan yönlendirmeler ile ilgili bilgi alabileceğiniz gibi kafanızın karıştığını düşünürseniz,  fazla zahmete girmenize gerek kalmadan eklentinin yönlendirmeleri sırasında varsaydığı ayarları da olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bu varsayımlar iyi hizmet almanıza, hızınızı arttırmanıza rahatlıkla yetecektir.

w3 Total Cache Kurulumu ile ilgili bilgileri bu makaleden alabilirsiniz….

[indir]Al Burdan…[/indir]

W3 Total Cache” üzerine 1 yorum

  1. cache eklentileri bazen sitelerin düzgün çalışmamasına neden olabiliyor bazende indexlenmeme sorunu olabiliyor

Yorumlar kapalı.