tarihinde yayınlandı

Redirection Eklentisi

          WordPress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size raporlayan ve düzeltme yönlendirmeleri yapmanıza olanak tanıyan Redirection eklentisidir.

Wordpress Redirection Eklentisi

İçeriklerinizi hazırlarken vermiş olduğunuz bağlantıların bir kısmı zamanla sitelerin kapanmasından, uygulamaların silinmesinden dolayı işe yaramaz hale gelecektir. Ancak siteniz eskidikçe,  geçmişte hazırladığınız içerikler için verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini takip etmeniz zorlaşacaktır. İnternet büyük bir bilgi dünyası ve bu dünya içinde sitenizde bulunan içerikler ile kimin ne zaman ilgileneceğini bilemezsiniz.

Yıllar önce oluşturduğunuz bir içerik bugün arama motoru ile aratılıp incelenebilir. Siz bu içerikte başka bir siteye atıfta bulunmak adına uzantı vermiş olabilirisiniz. Ya da anlattığınız bir uygulamanın indirilmesini sağlayan bir kısa yol oluşturmuş olabilirsiniz. Merak eden ziyaretçi yönlendirmenizin içeriğini de görmek isteyecektir.

Açılmayan içerikler,  sitenizin kalitesini korumanız açısından olumsuzlular doğuracağından bunu engellemeniz gerekmektedir. Verdiğiniz tüm bağlantıların belli aralıklarla kontrolünü sağlamanız;  doğru bilgi verdiğinizden emin olmanız, ziyaretçiye güven vermeniz ve arama motorunun sitenize olumsuz sicil yüklememesi açısından yararınıza olacaktır.

Ancak burada bir iki tane içerikten bahsetmediğimizden dolayı yüzlerce içeriğin kontrolünü tek başınıza yapmak sizi zora sokacaktır. Bu tür durumlarda sitenizin bakımıyla fazla zaman harcamamak için WordPress Eklentilerinden yararlanmanız gerekir.

WordPress tabanlı sitenizde içerik uzantılarınızın bağlantı sorunlarının giderilmesi için Redirection eklentisine güvenebilirsiniz. Bu eklenti ile site içeriklerinizde verdiğiniz uzantılar arasında bulunan ancak zamanla kapanarak sayfa görüntülenemiyor hatası veren,  siteleri ya da silinmiş uygulamaları tespit edebilirsiniz. 404 hataları olarak bilinen bağlantı hatalarını tespit ettikten sonra bunları dilerseniz 301 kod ile yeni bağlantılara yönlendirebilirsiniz.

Sitenizi ağırlaştırmayacak olan bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz eski bağlantılarınızın uzantılarını tıklamış olsa bile hiçbir hata mesajı almadan,  önlerine sizin belirlediğiniz başka bir bağlantı açılacaktır. Tabi yeni bağlantıyı seçerken söz konusu içeriği destekleyen bir bağlantı vermeniz alaka kurulması açısından yararınıza olacaktır.

         Redirection eklentisini sitenize yükledikten sonra sizi nasıl bir zahmetten kurtardığını gördükçe neden en iyi wordpress eklentileri arasında olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Bu eklenti bir taraftan yeni içerikler oluştururken diğer taraftan eski içeriklerinizin sorun çıkarmasını engelleyecektir.

[indir]Buyrun…[/indir]