tarihinde yayınlandı

Kukla Yönetim ve Adanademirspor

Kukla Yönetim ve Adanademirspor

Geçmiş yazılarımda bahsettiğim gibi Adanademirspor takımı Play Off müsabakaları sonucunda Bank Asya Ligine yükselen son takım olmuştu.  Takım  Bank  Asya Ligine yükseldikten sonra yönetim kurulu olağanüstü  kongre  kararı almış, başkanlık seçimine gitmişti. Eski başkan Mehmet Gökoğlu ve  Selahattin  Aydoğdu aday olmuştu. Selahattin  Aydoğdu bilindiği üzere  şubat ayı içerisinde aday olmak istemiş ve mevcut yönetimin  ‘ biz devam ederiz.’ kararı ile Selahattin Aydoğdu başkanlıktan çekilmişti.

Adanademirspor gerçekleri

Selahattin Aydoğdu tekrar aday oldu ve temlik koymadan 10 milyon lira ödeyeceğini flaş transferlerle şampiyonluğa oynayacak takım kuracağını söylemişti.  Mehmet Gökoğlu  ve yandaşlarının 146 tane tüzüğe aykırı üye bulmasıyla kongre gerginleşmiş ve ertelenmişti. Bu süreç içerisinde Selahattin Aydoğdu küstürülmüş ve adaylıktan çekilmişti. Bu olayın ardından  Mehmet Gökoğlu da adaylık çekildiğini açıklamış.

Perde arkasında Önder Serin’i başkan göstermişti.  Önder Serin başkan olduktan sonra yaptığı açıklamada  politika  yaparak kimse aday olmadığı için başkan oldum demişti.  Başkan olduktan  sonra  8 yıl aradan sonra takımı şampiyon yapan Ercan Albay ile yollarını ayırmış ve şampiyonluk primi olarak verilecek 100.000 liranın 4 ay taksitle ödenmesini ayarlamıştı.  Şampiyonluk primi olarak Ş.Urfaspor,   Kemal Kılıç’a 750.000 lira ödeneceği  kulislerde konuşulan rakam olmuştu.Bu  kadar fedakarlık yapmasına rağmen  Ercan Albay ile yollarını ayırmış ve  Güvenç Kurtar ile anlaşma sağlanmıştı. Güvenç Kurtar öncesinde Ünal Karaman ve Yılmaz Vural ile görüşülmüş anlaşma sağlanamamıştı.

Biz buna anlaşma yerine  bu iki insanın transfer piyasasında komisyoncu olmaması dersek daha doğru olur. Güvenç Kurtar 3 yıl takım çalıştırmamış  ve yorumculuk yapmıştı. Göreve geldikten sonra çok garipsenecek transferlerde bulunmuş, aldığı futbolcular eski talebesi olup bunlardan komisyon alması muhtemel olmuştur.  Adanademirspor’un ONURLU  taraftar topluluğu Şimşekler Grubu  tepkilerine gerek sosyal medyada gerekse yürüyüşlerde dile getirmişler ama değişen bir şey olmamıştır.Yönetim kurulunun  düzenlediği toplantıda yürüyüşe katılan binlerce taraftarı  küçümsemiş sadece 650 kişi yürüdü demişti. Buradan sormak istiyorum kendilerini destekleyen menfaatçi zihniyetler  kaç kişi!

Mevcut yönetim bu yazılara ve  sosyal medyada yapılan bütün platformlara rağmen göreve devam ediyor.  Çünkü amaçları ucuz transfer yaparak TFF’den gelen şampiyonluk primini bitirmek;  lig başladığı zamanda 3-4 mağlubiyet sonrasında Adanademirspor’u enkaz yığını olarak bırakmaktır. Zihniyetleri Demirspor küçük olsun, bizim olsun zihniyetidir…