tarihinde yayınlandı

Google XML Sitemaps Eklentisi

Google XML Sitemaps EklentisiSite yöneticilerinin en çok uğraştığı konu idi site haritası çıkartmak, her yazıda güncellemesini yapmak ve link kaybına uğramamak. İçerik yönetim sistemlerinin gündeme gelmesi ve özellikle WordPress gibi yönetim sistemlerinin sıkça kullanılması ile bu işin de kolay yolu bulunmuş duruma gelmiştir. En çok kullanılan WordPress eklentileri arasında 3. sırada olan Google XML Sitemaps Eklentisi biz site yöneticilerinin içeriklerinin düzenli olmasına, siz kullanıcıların doğru içeriğe daha kolay ulaşabilmesine yardımcı olmaktadır.

Google XML Sitemaps Eklentisine wordpressin resmi sitesinden ulaşabileceğiniz gibi; Eklentiler/Yeni Ekle menüsünden de rahatça ulaşabilirsiniz. Özellikle içerik açısından zengin bir site ya da bloga sahip iseniz bu eklentiyi mutlaka kullanmanızı öneririz. İçerikleriniz çoğalıyor iken sitenizin ve konularınızın Google, MSN, ASK, Yahoo gibi arama motorlarında indexlenmesini ve indexlenen içeriğinizin güvenilir kaynaklar arasında görünmesini sağlayacaktır.

Sitenizde yaptığınız değişikliklere duyarlı olan Google XML Sitemaps Eklentisi, sitenizde kırık link olmasını engellediği gibi, girilen her bir yazının yeni bir ping olarak arama motorlarına ulaşmasını ve dolayısı ile arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. WordPress eklentileri arasında sıkça kullanılan eklenti, sitenizin arka planında normal xml dosyası oluşturduğu gibi zipli şekilde sakladığı yedek bir belgeye de sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sitenizin daha üst sıralarda listelenmesini, güvenilir siteler içerisinde tanınmasını ve özellikle site içeriklerinin doğru şekilde indexlenmesini sağlayan eklentiyi denemeye başlayın. Pişman olmayacaksınız.