tarihinde yayınlandı

Akıllı Telefonunuzu Size Özel Yapın

Akıllı telefonunuzu birkaç basit ve ufak değişiklikle size özel yaparak, diğer telefonlardan farklı kılabilir ve daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Bir akıllı telefonu nasıl tarif ederdiniz? Herhalde geniş bir dokunmatik ekran, ince bir tasarım, ele oturan ve hafif bir yapı, favori uygulamalarınızdan bahsetmek yeterli olacaktır. Yeni telefonlar tüm bu özellikleri taşıyor, elbette fiziksel klavyeli modeller ve lensi arka kapaktan fırlayacakmış gibi duran gelişmiş modeller farkını hissettiriyor. Ancak daha farklı bir telefonu cebinizden çıkartmanın ve dikkatleri üzerinize toplamanın verdiği keyfi hiçbir şey vermeyecektir. Farklı bir telefon için üreticileri beklemenize gerek yok. Birkaç değişiklikle daha göz alıcı bir va sahip olmak artık mümkün.

Değişim içten başlar
Akıllı telefonlar kullandıkları işletim sistemine göre kullanımı düzenleyen bir arayüze sahiptir. Bunu telefon üreticilerinin hazırladığı arayüzler de daha kullanışlı hale getirirken, görsel efektlerle süslerler. Arayüzde arkaplan fotoğrafını değiştirmek, menüleri düzenlemek gibi basit değişiklikler başlangıçta işinizi görebilir. Ancak daha fazlası için bir arayüz uygulaması kurarak yepyeni bir telefon yaratabilirsiniz. Android ve Symbian Belle işletim sistemleri için SPB Shell 3D, ana ekranı üç boyutlu yaparak daha havalı bir görünüm sağlarken, kendi ekran araçları, animasyonları ve uygulamalara kolay erişim sağlamasıyla da fark oluşturuyor.

Hem daha şık hem daha güvenli
Bir kapak ya da kılıf satın alarak akıllı telefonunuzun görünümünü değiştirebilir ve dış etkenlerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Artık neredeyse her telefon modeline uygun bir kapak ve kılıf bulmak mümkün. Üstelik her yaştan kullanıcıya hitap eden farklı tarzlarda seçenekler ve farklı aksesuarlar mevcut. Müzik severler ise pastel renkteki kulaklıklarla dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirler.

Ses ver, fark oluştur
Standart zil sesleri yüzünden başkasının telefonuyla sizinkisi karışmasın. Sevdiğiniz bir melodiyi telefonunuza zil sesi olarak atayabilirsiniz. Hatta kişilere özel melodiler atamanız telefon uzaktayken bile kimin aradığını anlayabilmenizi sağlar. Eskisi gibi ücretli bir hizmet kullanmanıza da gerek yok, artık internetten bulabileceğiniz birçok melodiyi telefona kolayca yükleyebilirsiniz.