tarihinde yayınlandı

Akıllı Telefonlar ve Multimedya

Uyumlu ve Akıllılar

Akıllı telefonlar cebinizdeki multimedya merkezleri olmanın dışında diğer ekranları ve kişisel verilerinizi de birbirine bağlayan birer köprü görevi görüyorlar.

Akıllı

Tüm hesaplar tek ekranda
Akıllı telefonlarınız üzerinden e-posta hesaplarınızı kontrol edebilir, sosyal medyayı takip edebilir ve paylaşımlarla bu dünyanın içindeki yerinizi alabilirsiniz. Bu cihazların ilk günden beri telefon özelliğine ek olarak getirdikleri en büyük yenilikler bunlar. Fakat bu e- posta ve sosyal medya hesaplarınızı klasik telefon özellikleri ile tekbir hesap altındaymış gibi birleştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Kendi kendini oluşturan ve yedekleyen rehberler
Mesela telefonunuz sizin için G rehberinizdeki isimlerle e-posta ve O diğer hesaplarınızdaki isimleri karşılaştırıp internette olup sizin rehberinizde olmayan bilgileri tek bir rehberde birleştirebiliyor. Sizde telefonu olmayan ama internet hesapları üzerinde numarası bulunan tanıdıklarınızın bu bilgilerini de rehberinize ekleyebiliyor ve tüm bu bilgileri internet üzerinde güvenli bir şekilde saklayabiliyor. Bunları tamamını yapmanız birkaç parmak hareketi ve dakikanıza mal oluyor. Telefon değiştirmek, kaybetmek ya da numara değişikliği yapmak bu bilgilerinize ulaşmanızı asla etkilemiyor.

Ekranların kardeşliği
Ev içersindeki ağlarda kullanılan ve farklı firmalar tarafından üretilen elektronik cihazlar belli standartlar dahilinde üretilerek birbirlerine uyumlu hale getiriliyorlar. Bu sayede farklı firmalar tarafından üretilmiş cihazlarınız ev içi ağlarında problemsiz ve kesintisiz bir biçimde kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Bu sistemlere sahip akıllı telefonlarınız üzerindeki tüm multimedya‘ya akıllı TV’nizden, dizüstü bilgisayarınızdan ya da tabletlerinizden ulaşabilir. Çeşitli uygulamalarla telefonunuz üzerinden bu cihazlarınızı
kontrol edebilir. Telefonunuzun ekranını monitörünüzden ya da televizyonunuz üzerinden kontrol edebilirsiniz. Akıllı telefonunuz bu sayede bir medya oynatıcı/aktarıcı, bir evrensel kumanda ya da bir oyun konsoluna dönüşecektir.

Herkese bir kişisel asistan
Akıllı telefonların performansları neredeyse 3, 4 yıl öncesinin dizüstü bilgisayarları seviyesindeler fakat uyumluluk ve mobilite konusunda ise fersah fersah ilerideler. Doğru kullanım ile sahip oldukları yüksek potansiyelleri açığa çıkaracak ve sadece cebinizde değil evinizde de en büyük yardımcınız olacaklar.