Redirection Eklentisi

Oca - 20 - 2014
zikoroya

          WordPress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size raporlayan ve düzeltme yönlendirmeleri yapmanıza olanak tanıyan Redirection eklentisidir.

Wordpress Redirection Eklentisi

İçeriklerinizi hazırlarken vermiş olduğunuz bağlantıların bir kısmı zamanla sitelerin kapanmasından, uygulamaların silinmesinden dolayı işe yaramaz hale gelecektir. Ancak siteniz eskidikçe,  geçmişte hazırladığınız içerikler için verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini takip etmeniz zorlaşacaktır. İnternet büyük bir bilgi dünyası ve bu dünya içinde sitenizde bulunan içerikler ile kimin ne zaman ilgileneceğini bilemezsiniz.

Yıllar önce oluşturduğunuz bir içerik bugün arama motoru ile aratılıp incelenebilir. Siz bu içerikte başka bir siteye atıfta bulunmak adına uzantı vermiş olabilirisiniz. Ya da anlattığınız bir uygulamanın indirilmesini sağlayan bir kısa yol oluşturmuş olabilirsiniz. Merak eden ziyaretçi yönlendirmenizin içeriğini de görmek isteyecektir.

Açılmayan içerikler,  sitenizin kalitesini korumanız açısından olumsuzlular doğuracağından bunu engellemeniz gerekmektedir. Verdiğiniz tüm bağlantıların belli aralıklarla kontrolünü sağlamanız;  doğru bilgi verdiğinizden emin olmanız, ziyaretçiye güven vermeniz ve arama motorunun sitenize olumsuz sicil yüklememesi açısından yararınıza olacaktır.

Ancak burada bir iki tane içerikten bahsetmediğimizden dolayı yüzlerce içeriğin kontrolünü tek başınıza yapmak sizi zora sokacaktır. Bu tür durumlarda sitenizin bakımıyla fazla zaman harcamamak için WordPress Eklentilerinden yararlanmanız gerekir.

WordPress tabanlı sitenizde içerik uzantılarınızın bağlantı sorunlarının giderilmesi için Redirection eklentisine güvenebilirsiniz. Bu eklenti ile site içeriklerinizde verdiğiniz uzantılar arasında bulunan ancak zamanla kapanarak sayfa görüntülenemiyor hatası veren,  siteleri ya da silinmiş uygulamaları tespit edebilirsiniz. 404 hataları olarak bilinen bağlantı hatalarını tespit ettikten sonra bunları dilerseniz 301 kod ile yeni bağlantılara yönlendirebilirsiniz.

Sitenizi ağırlaştırmayacak olan bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz eski bağlantılarınızın uzantılarını tıklamış olsa bile hiçbir hata mesajı almadan,  önlerine sizin belirlediğiniz başka bir bağlantı açılacaktır. Tabi yeni bağlantıyı seçerken söz konusu içeriği destekleyen bir bağlantı vermeniz alaka kurulması açısından yararınıza olacaktır.

         Redirection eklentisini sitenize yükledikten sonra sizi nasıl bir zahmetten kurtardığını gördükçe neden en iyi wordpress eklentileri arasında olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Bu eklenti bir taraftan yeni içerikler oluştururken diğer taraftan eski içeriklerinizin sorun çıkarmasını engelleyecektir.

[indir]Buyrun…[/indir]

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • w3 total cache kurulumu

   W3 Total Cache Kurulumu

   Wordpress ile ilgili olarak bu yazımızda En iyi wordpress Eklentileri arasında bulunan W3 Total Cache; sitenizin hızını artırmanızı sağlayacak önbellekleme ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

  • Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup)

   WordPress Veritabanı Yedek Alma

   Austin Matzko tarafından geliştirilen Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi, sitenizin içeriklerini olumsuz durumlarda kullanabilmeniz için yedekleme imkanını sunduğundan en iyi ...

zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.