tarihinde yayınlandı

WordPress-Menü

WordPress Menü  Sistemi

          İçerik yönetim sistemleri içinde en iyi olan wordpress’in yönetim panelini beraber inceleyeceğiz.

Bu yazımızda wordpress menü sistemini anlatacağız. Anasayfamızda yer alan, yönlendirmeleri yaptığımız kullanıcıları sayfalara, içeriklere gönderdiğimiz hızlı erişim butonlarımızdır.

     WordPress’in kullandığı 11 temasında yer alan anasayfa ve sample page’in yer aldığı menüyü inceleyelim. Biz oluşturduğumuz siteye göre isteğimize göre menü oluşturabilir arama butonu ekleyebilir ve yeni sayfalara yönlendirebiliriz.Mesela bir yemek sitesi oluşturduğumuzda o siteye giren kullanıcıları tatlılar menüsüne yönlendirebilir. Tatlılar menüsüne gelen kullanıcılara alt menüler açılarak ‘sütlü tatlılar’ ve ‘şerbetli tatlılar’ olarak ikiye ayırabileceğiz.

      Sitenize özgü olşturduğunuz menüleri ve kategorileri anasayfanızın menü kısmında görebilirsiniz. Bunun için öncelikle yönetim sayfanızdan görünüm / menüler sayfasından kolaylıkla menülerinizi ve kategorileriniz ekleyebilirsiniz. Link eklemek istiyorsanız Custom Links sekmesinden istediğiniz linki kolaylıkla gösterebilirsiniz. Sayfalarınızı ve kategorilerinizi menüler alanından kolaylıkla anasayfada gösterebilir sıralamalarında değişiklik yapabilirsiniz. Sadece bununla kalmaz aynı zamanda alt kategori de oluşturabilirsiniz.

Eğer WordPress’ i ingilizce kullanıyorsanız bütün bunları “add to” seçeneği ile ekleyebilir ve sıralama işleminiz bittikten sonra “save” yani “kaydet” seçeneği ile kolaylıkla kaydedebilirsiniz. Ve böylece sizler için kolaylık olması amacıyla menülerimiz anasayfada oluşacaktır. WordPress’in yüzlerce eklentileriyle isteğinize göre WordPress temanızı oluşturabilir, kolay kullanım sağlayabilirsiniz.