tarihinde yayınlandı

WordPress Kurulumu ve Gerekli Eklentiler

WordPress Kurulumu ve Gerekli Eklentiler

          İnternet ortamına hızlı giriş yapmak isteyen ve yeni webmaster arkadaşların kullandığı en çok hazır sistemler arasında gelir WordPress.Kişisel blog sistemi olarak dünyada kendini tanıtan ve Google tarafından en çok sevilen bir sistem olduğu da bir gerçektir.Tercih edilmesinde ki en önemli etkenlerden bir de kolay kurulum ve kullanışlılık bakımından yeni webmaster adayı arkadaşlara kolaylık sağlamasıdır.

Peki WordPress Kurulumu nasıl gerçekleşir? Çok basit bir kurulumu olduğu için fazla detaya inmeye gerek yoktur çünkü gerekli dosyaları ftp ile hostunuza attıktan sonra kurulum için size yol gösteriyor.

Sizin sadece yapmanız gereken database oluşturmak ve database bilgilerinizi kurulumda gerekli olan yerlere girmenizdir.Kurulumu tamamladıktan sonra en önemli noktalardan biri tema seçeneği diğeri de size hedefinize ulaşmanız için yardımcı olacak eklentilerdir.İnternet ortamında çok fazla sayıda hem ücretli hemde ücretsiz temalar mevcut olduğu için pek sıkıntı yaşamayacaksınız ve kaliteli temaları elde edebileceksiniz.

Tema konusunda sıkıntı yaşamamanız için http://wordpress.org/extend/themes kısayolunu sizler sunmak istiyoruz.Temanızı seçip gerekli ayarları yaptıysanız en önemli noktalardan birine yani eklentiler kısmına geliyoruz. http://wordpress.org/extend/plugins linkinden de görebileceğiniz gibi kullanıcıların ve yazılımcıların oluşturduğu çok fazla sayıda eklentiye ulaşabileceksiniz.

Size gerekli olacak birkaç eklenti sıralamak istiyoruz ve bunları da verdiğimiz linkteki eklentiler sayfasına girdiğinizde ne işe yaradıklarını kolaylıkla görebileceksiniz

1)      All in One Seo 

 

2)      Google XML Sitemaps

 

3)      WP No Category Base

 

4)      WP PageNavi

 

5)      WP Social Bookmarks