tarihinde yayınlandı

Samsung Ativ Smart Pc Pro

Samsung Ativ ailesinin iki yeni üyesi Ativ Smart Pc ve Ativ Smart Pc Pro bu zorunluluğu ortadan kaldırmak için tasarlanmış

samsung ativ

Tabletler, kullanışlı olmaları ve her yere rahatlıkla taşınabilmeleri nedeni ile bir çok kişinin tercihi oldular. Ancak, tüm rahatlıklarının yanında tabletlerin çoğu ofis programlarını desteklemediğinden, eğlence amacı dışında kullanımları mümkün olmuyor. Hal böyle olunca, eğer amacınız sadece eğlence değil ise tabletiniz olsa da elinizin altında notebook da bulundurmak zorunda kalıyorsunuz. Samsung Ativ ailesinin iki yeni üyesi Ativ Smart Pc ve Ativ Smart Pc Pro bu zorunluluğu ortadan kaldırmak için tasarlanmış. Samsung Ativ serisinin bu iki ürününden birini tercih ettiğinizde , hem ofis işlerinizi yapabileceğiniz bir notebooka, hem de her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz kullanışlı bir tablete sahip olabileceksiniz. Windows 8 için özel olarak tasarlanmış olan Samsung Ativ Smart Pc Pro ve Ativ Smart Pc’lerin özelliklerine değinmek gerekirse;

Ativ SMART PC : Samsung Ativ serisindeki Ativ Smart Pc Pro’nun bir alt modeli olan 11.6” ekran boyutlu bu ultrabook Intel Atom Z2760 işlemciye ve 1166 x 768 piksel çözünürlüğe sahip. 2 Gb bellek kapasitesi, çalışmalarınızı ve dosyalarınızı saklamanız için geniş kapasite imkanı sunuyor. Bunun yanında pc de bulunan 2 USB portu sayesinde dilerseniz flash bellek ve bluetooth Mouse özelliğini de bir arada kullanabilirsiniz. Pc’nizi yanınızda taşımak isterseniz 10 saat batarya ömrü 1.45 kg ağırlığı ile gün boyu en yakın arkadaşınız olmaya da aday. 5 parmak çoklu dokunmatik kullanımı, 4.0 bluetooth özelliği, 2 mp ön kamerası ve 8 mp arka kamerası pc tabletin öne çıkan diğer özellikleri arasında bulunuyor. Sadece mistik mavi rengi bulunan bu tablet pc’ye 949$+ KDV ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Samsung Ativ Smart PC Pro : 11.6” olan ekran genişliği, bluetooth desteği smart pc ile ortak noktası bunun dışındaki diğer özellikleri ile Samsung Ativ Smart Pc Pro bir üst model olarak lanse edilebilir. İntel Core İ5 işlemcili ultrabook tablet, klavyesi ile birlikte 1.88 gr ağırlığında olduğundan size yük olmuyor ve 8 saat pil ömrü sizi yarı yolda bırakmıyor. 4 Gb sistem belleği,  2 Usb portu ile desteklenmiş, çift çekirdeği, çift hoparlörü ile yüksek ses kalitesi sağlıyor. Sunduğu 1920 x 1080 çözünürlük ve 400 nit parlaklık gün ortasında bile ekranı rahatca görmenize imkan tanıyor. 2 MP ön ve 5 Mp arka kamerası,  3G özelliği ve 10 parmak çoklu dokunmatik kullanım desteği tercihinizi bu yönde yapmanızı sağlayacak özelliklerin arasında bulunuyor.

Samsung ativ smart pc fiyatıSamsung Ativ serisine ait olan Ativ Smart Pc Pro’lara  Siyah ve beyaz renk seçeneklerinden birini tercih ederek 1399$+ Kdv ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Samsung Ativ ailesinin öne çıkan bu iki ultrabook’dan, ofis programlarını kullandığınız sırada klavyesi ile birlikte, e-kitap okumak, film seyretmek, müzik dinlemek gibi aktiviteleriniz sırasında ise klavyesini kolayca çıkararak yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda S-Pen ve S-Note özelliği ile de note alabilirsiniz.