tarihinde yayınlandı 2 Yorum

Google Tarafından Sevilmek

Google’nin bizi fark etmesi için ne yapmalıyız?

          Bütün webmastreların hayali ve dileğidir google tarafından çokca fark edilmek. Acaba google bizi nasıl fark eder? Arama sonuçlarında bizim makalemizin olmaması yada çok arkalarda kalmasının nedenleri. Bu makalemizde işte bunları ele alacaz.

sitemap

Site indexleme aşamasında google pek çok kriteri göz önünde bulundurur. Google amca web sayfası indexleme işini halk arasında ‘bot’ olarak tanınan, Google örümcekleri sayesinde, algoritmalarla yapar. Bu örümcekler web sitenizi birkaç değişik yolla bulabilir.
Bunlar;
1- Diğer sitelere vermiş olduğunuz linkler yoluyla.
2- Siteniz google dizinine eklemeniz yoluyla.
3- Sitemapları google’a bildirmeniz yoluyla.
4- Güncel makale yayınlayarak özgünlüğünüzü belli etmeniz yoluyla vs. vs.
Ve bunlar sizin google babanın yanındaki değerini ifade eder.

Başka websitelerine link vermek;

Bu işlemi yapmak yada yaptırmak çok basit ama sıradan basit sitelere link vermek işimize pek yaramaz; Popüler bir siteye link verirseniz Google o siteyi böcekleriyle tararken sizin linki fark edip sitenizide tarar dolaysıyla sizi fark etmiş olur.

Sitenizi Google Dizinine Ekleme;

Bu adresten websitenizi Google Dizinine tanıtabilirsiniz.

Google’a Sitemapları tanıtma;

Siteniz wordpress alt yapısına sahipse şu eklentiyi indirip sitemapınızı oluşturabilirsiniz. (Kurulum standart Eklenti kurulumu biçimindedir. Ayarlarını panelden basit şekilde yapabilirsiniz.)
Lakin başka bi sistemle çalışıyorsanız  Sitemap nasıl yapılır hakkında google’dan yardım isteyebilirsiniz.
Son olarak google amcanın eşsiz hizmeti olan ‘webmaster tools’ yardımıyla Sitemap bilgilerinizi google’a bildirebilirsiniz.
Güncel ve sadece size ait olan yani özgün olan bir sitenin google tarafından çok çabuk fark edildiğini kesinlikle unutmayalım.
Google, sitenizi incelerken özgün olması, yararlı olması, tasarım açısından iyi olması, göze hitap etmesi gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurur.

Ve son olarak popülitesi yüksek anahtar kelimelerle yükselmek istiyorsanız mutlaka seo hakkında bir çok makale okuyun ve püf noktalarını iyi öğrenin.

Sormak istediğiniz bişey varsa yada bir eksiklik  veya eklemek istediğiniz bişey varsa yorum yoluyla iletebilirsiniz.

Saygılarımla…

Google Tarafından Sevilmek” üzerine 2 yorum

  1. Pr 2 sitem ancak googlede cok gerilerdeyim.wordpres kullaniyorum.tanitim yazisi falan yazdirmak istiyorum.bunlari nerde paylasacagimi bilmiyorum.tavsiyelerinize ihtiyacim var.

  2. Merhaba Eram;

    Öncelikle yukaridaki makalede belirttiğim adımları gerçekleştirmişsen yazdığın her konu hakkında ziyaretçi edinmen gerekiyor. Tabi keywords ve konu anahtar kelimelerin, sitenin adı ve genel amacın arasında ortak bir kelime olması çok önemli.

Yorumlar kapalı.