tarihinde yayınlandı

Avuç İçi Bilgisayar Yapımı

          Avuç İçi Bilgisayar

 

Avuç içi bilgisayarlar hareketli çalışanlar için tasarlanmıştır. Bozuk hava şartlarında, kötü yollar da vadilerde heryerde kullanılabiliyorlar. Ülkemizde avuç içi bilgisayarlar barkod işleme yada taramaya ve ürün alım-satım işlerinde kullanılıyor.

Pda Cep Telefonu olarakta bilinen bilinene bu bilgisayarlarda herşey klavyenin elektronik paneliyle başlıyor. İletkenlik için her teması tek tek test ediyorlar. Takip numarasını elektronik panelden çerçeve içine aktarılıyor. Böylelikle bakıma ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla tanımlanabiliyor. Panel su geçirmez silikonla çerçeveye yapıştırılıyor. Tuşlar ve koruyucu plastik tabaka yerleştiildikten sonra dış çerçeve tamamlanıyor.

Bilgisayar ekranı çerçeveye monte edildikten sonra silikon ile kaplanır ve artık üst çerçevenin tim montajı bitmiş olur. Arka kısıma hoparlör gelecek kısımı manuel olarak hoparlör yerleştirilir. Devre kartını alt yuvaya yerleştirilir ve yerleştirme işleminde yeniden silikon kullanılır ki su ile oluşabilecek hasarlar minimum seviyeye insin. Devre kartı birimin merkezi bilgisayarla iletişimini sağlayacaktır. Sonraki aşamada ses sistemleri devre kartına bağlanır.

Bu bağlantıları sağlanırken tekrar silikon kullanılıyor. Ardından her iki üst ve alt tarafa tarayıcının tetikçileri yükleniyor. İç parçalar tamamen monte edildikten sonra avuç içi bilgisayarlar yüksek sıcaklıklarda bir gün boyunca bekletiliyor. Daha sonra pili yuvasına yerleştiriliyor ve kablosuz iletişim için anteni üst kısıma monte ediliyor.

Akıllı kart okuyucu kurulduktan sonra güvenlik amaçlı parmak okuyucu yerleştiriliyor. Böylelikle avuç içi bilgisayarınızı güvenilir bir şekilde korumuş oluyorsunuz. Avuç içi bilgisayarlarınızı kullanılmaya hazır kılmak için bir dizi testlere tabi tutuyorlar. Öncelikle cam bölmeye konulan ve yukarıdan bırakılan avuç içi bilgisayara bir takım testler uygulandıktan sonra kullanılmaya hazırdır.