tarihinde yayınlandı

Bel Ağrısı – Bel Ağrısının Teşhis Yöntemleri

Bel ağrısı günümüzde yaygın olarak karşılaşılan bir ağrı türüdür. Bu ağrının tedavisi ve teşhis edilmesi birçok özellikler içermektedir.İnsanların birçoğu yaşantıları boyunca bu rahatsızlıkla en az bir defa karşı karşıya kalmaktadır. Bel ağrısı yeri geldiğinde iş, okul ve aile yaşantımızı da önemli ölçüde etkilemektedir.

İnsanlar bazı yanlış uygulamalar sonucunda ameliyatlık olabilmekte hatta felç bile kalabilmektedirler. Aslında basit ve geçici bir bel ağrısıyken onu bilinçsizce geçirmeye çalışırken felç durumuna dönüştürmesi tam bir faciadır.

Tıp bu konuda aşırı gelişme göstermekle birlikte bel ağrısı sebebiyle rahatsız olan hastalarımızın geç kalmadan doktora başvurması gerekir. Yapılan müdahale cerrahi dışında olan bir müdahaledir. Fakat uzman doktor bu konuda ameliyat kararı vermişse çok gecikmeden buna uymak gerekmektedir. Gecikirsek eğer bazı durumlarda olumsuz bir sonuç olarak tedavisi yapılamayan sorunlar meydana gelebilmektedir.

Bel Ağrıları

Yan taraftaki şekilde gösterildiği gibi büyük bir bel fıtığına sahip olan insanların bu sorununu düzeltmek için yanlış uygulamalarla uğraşması sonucunda dönüşü olmayan, telafi edilemez sorunlar meydana gelebilir.

 

         Bel ağrısının tedavisinde başarılı olmak için doğru teşhisin konulması gerekir. Hastalarımızın bu nedenden dolayı uzman doktorlara geç kalmadan başvurması gerekir. Hekimlerimize düşen görevde sabırla hastasını dinleyerek doğru teşhisi koymaktır. Bu yüzden her iki tarafında karşılıklı olarak özen gösterip mantıklı davranmasıyla bel ağrısına kısa sürede çözüm bulunacaktır.