tarihinde yayınlandı 2 Yorum

Android Ice Cream Sandwich

Android Ice Cream
Sandwich neden çok iyi?

Android Ice Cream Sandwich

Google’ın mobil platformunda adeta yeni bir çağ başlıyor, Yeni işletim
sisteminde 2010’dan bu yana gerçekleşen en köklü değişiklikleri
aşağıda görebilirsiniz.

 

Kullanıcı arayüzü

Yeni arayüz bir dergiyi andırıyor. Sayfaları çevirir gibi ekranlar arasında geçebilir, sanal düğmelere basarak telefonunuzu ya da tabletinizi kontrol edebilirsiniz, Ayrıca üst ve alttaki sistem çubukları sayesinde birçok işleve kolayca ulaşabilirsiniz, Telefonlar için 480 x 800 piksellik çözünürlük de 720 x 1280’e çıkarak HD kalitesini sisteme taşıyor.

Mesajlaşma

Ice Cream Sandwich sürümü için yeni bir sanal klavye hazırlayan Google, daha büyük tuşlarla yazı yazmayı kolaylaştırıyor. Sesi metne dökme özelliği zaten önceki sürümlerde de bulunuyordu, ancak artık çok daha iyi durumda. Çok hızlı konuşmadığınız ve iyi bir diksiyon tutturduğunuz sürece, Türkçe mesajlarınızın en azından büyük bölümünü yazmakta yardımcı olabilir.

Ana uygulamalar

Adres listesindeki köklü değişim gözümüze ilk çarpan değişiklik oldu. Artık daha büyük profil resmi ve daha fazla kişisel detay ekleyebilirsiniz. Ayrıca listenizdeki kişileri sosyal ağ hesaplarına bağlamak da daha kolay. Web tarayıcı, bilgisayarında Google Chrome kullananların sık kullanılanlarını eşleyerek ve 16 sekme açabilerek tam bir canavara dönüşmüş.

internet

3G bağlantınızın kotasını hızla aşmak istemiyorsanız, belirli zaman aralığında ne kadar veri kullandığınızı gösterebilen ve istediğiniz uygulamanın internet bağlantısını kapatabilmenizi sağlayan Data Storage Monitor adlı özel uygulamayı kullanabilirsiniz. Web sayfalarının daha hızlı ekrana gelmesi ve her sekmeye ayrı ayar yapılabilmesi de son derece şık olmuş.

Kamera

Bugüne kadar gördüğümüz en başarılı kamera arayüzlerinden birisi artık Android’de; deklanşöre bastığınızda gerçekleşen gecikmeden eser yok, çekimler arasındaki bekleme süresi de azalmış, Dahili fotoğraf düzenleyicisi ile çektiklerinizi düzenleyebilir, manzaraları panoramaya dönüştürebilir ve videolarda odak ayarını kolayca yapabilirsiniz.

Çoklu işlem desteği

Android’in önceki sürümlerinde ana ekran tuşuna basılı tutarak uygulamalar arasında geçiş yapmak vakit kaybettiriyordu. Artık tek bir tuşa basarak, tüm aktif  Uygulamaların küçük resimlerini görebiliyor, geçebileceğiniz uygulamayı seçebiliyorsunuz. Açmadan uygulamayı kapatmak için bir uygulamayı tutup ekran dışına sürüklemek yeterli.

Android Ice Cream SandwichAndroid Ice Cream SandwichAndroid Ice Cream Sandwich

Android Ice Cream Sandwich” üzerine 2 yorum

  1. This is also where I’m in agreement with the majority of cardiologists and the nutri

  2. Here is sometimes a brilliantly mobile full review of in what way little come plants systematically contain them

Yorumlar kapalı.