WordPress Zengin Yazı Editörü

Ara - 23 - 2013
zikoroya

Wordpress Zengin Yazı Editörü

En iyi WordPress Eklentileri içerisinde yeri olan WordPress Zengin Yazı Editörü eklentisi sayesinde yazılarınıza, yüz ifadeleri, üstlü sayılar, tablolar, yeni sayfalar, tarih, saat gibi bir çok materyali ekleyebilir ve eklediğiniz bu materyaller üzerinde düzeltmeler yapabilirsiniz.

TİNY MCE ADVANCED

İyi bir blog yazarı olmak istiyorsanız, yazdığınız konuların güncel olması yanında,  içeriğinizin kaliteli olmasını ve göze hitap etmesini de sağlamanız gerekmektedir.

Kaliteli ve göze hitap eden içerik hazırlamanın en önemli unsurlarından biri de hazırladığınız metnin, yazım kurallarına uygun ve düzenli bir görüntüde olmasıdır. Bunun için bir içerik editörüyle çalışmıyorsanız, sistemsel metin editörlerinden birini kullanmanız gerekecektir.

İçeriklerinizi word penceresinde yazdığınızda, size sunulan yazım araçları sayesinde, isterseniz metin üzerinde düzeltmeler veya eklemeler yapabiliyorsunuz. Ancak sitenizde bulunan metin kutucuğuna direkt yazmak istediğinizde, maalesef durum bu kadar iç açıcı değil. Basit metin kutucuğu size word penceresinin sunduğu  tüm olanakları sunamıyor.

WordPres sitenizde\blogunuzda da yazı yazarken aynı word pencerisi gibi bir çok yazım aracının size yardımcı olmasını istiyorsanız WordPress Eklentileri içerisinde olan WordPress Zengin Yazı Editörü eklentisini sitenize yüklemeniz yeterli olacaktır. Böylece yazılarınızı Word ekranında yazıyor gibi rahat düzenleyebileceğinizden, içeriğinizin kusursuzluğunu arttırmış ve daha hareketli içerikler hazırlamış olacaksınız.

Yazı içinde arama ve içerik düzeltme özelliklerini metinlerinize eklemeniz de bu eklentiyle mümkün. Aynı zamanda yazılarınızın istediğiniz gibi hizalanmasını sağlayabileceğinizden ve yazım karakterlerinizi dilediğiniz gibi ayarlayabileceğinizden dolayı, yazılarınızın monoton görüntüsünden çıkmasını sağlayabileceksiniz. Kısacası normal bir word ekranında kullandığınız hemen hemen her butonu, yüklediğiniz bu eklenti sayesinde WordPress metin kutucuğunuza getirebilirsiniz. Böylece taslaklarınızı word’de düzenleyip, sitenizin metin kutucuğuna yapıştırma derdinden kurtulmuş olursunuz.

WordPress Zengin Yazı EditörüTiny Mce Advanced” eklentisini kullanmak istiyorsanız, WordPress Eklentileri arasından bu eklentiyi seçip, yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra, admin mönüsünün yönet sekmesinin hemen altında bulunan Tiny Mce Advanced seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu seçeneğin içerisinde bulunan yönlendirmeler ile metin editörünüzde hangi butonların görüntülenmesini istiyorsanız, onları seçebilirsiniz.

[indir]Buradan Al[/indir]

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • w3 total cache kurulumu

   W3 Total Cache Kurulumu

   Wordpress ile ilgili olarak bu yazımızda En iyi wordpress Eklentileri arasında bulunan W3 Total Cache; sitenizin hızını artırmanızı sağlayacak önbellekleme ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.