WordPress Sosyal Medya Eklentisi

Ara - 23 - 2013
zikoroya

      Wordpress Sosyal Medya Eklentisi

      WordPress tabanlı bir blog yada siteye sahipseniz, en çok kullanılan WordPress Eklentileri arasında yer alan  WordPress Sosyal Medya Eklentisi sociable sayesinde site yada blogunuzun trafiğini artırmış ve çok fazla çaba sarf etmeden daha fazla kişiye ulaşma olanağı elde etmiş olursunuz.

Wordpress Sosyal Medya Eklentisi

Her internet sitesi sahibinin hedefi, geniş kitlelere hitap etmek, bireyleri sitesine çekip ziyaretçi sayılarını arttırmak ve popüler siteler arasında yer almaktır. Kitlenizi artırmanız için en iyi yolun, içeriklerinizin günümüzün vazgeçilmezi olan sosyal paylaşım siteleri arasında yayılmasını sağlamak olduğunu söyleyebiliriz.

İçerikleriniz, sosyal paylaşım sitelerinden birine bir defa eklendi mi hızla elden ele dolaşacak ve paylaştığınız konuların hitap ettiği, doğru insanlara ulaşacaksınızdır. Kendi sosyal paylaşım ağınızdan, çevrenizi sitenizle alakalı bilgilendirmeniz mümkün olsa da bu kısır döngüde kalmak yerine daha kısa sürede daha fazla tanınmak isteyeceksinizdir. Kullanımı kolay bu wordpress eklentisi ziyaretçilerinizin de sosyalliğinden yararlanmanıza olanak tanıyacaktır.

WordPress Sosyal Medya Eklentisi içinde mevcut olan doksan civarı sosyal paylaşım sekmeleri arasından, dilediklerinizi seçebilir ve içeriklerinizin bir kenarında belirtmiş olduğunuz bu sekmelerin görülmesini sağlayabilirsiniz. İçeriklerinizin bir parçası haline gelen bu paylaşım butonları, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz sosyal paylaşım sitelerinin, geniş kitlelere ulaştırma avantajından yararlanmanıza olanak tanıyacaktır.

İçeriklerinizin, sosyal paylaşım butonlarıyla desteklenmesi için, Wordpres Eklentileri arasından  Wordpress Sosyal Medya Eklentisi’ni sitenizi yüklemeniz gerekmektedir. Eklentiyi kurduktan sonra admin şeçeneğinin altında sociable plugin sekmesi oluşacaktır.

Bu sekme içindeki ayarlar bölümünden, facebook, twiter,  gmail, google+, rss  gibi bir çok ağ adını içeren sosyal paylaşım butonlarından hangilerinin içeriklerinizde görülmesini istediğinizi seçebileceksiniz. Birden fazla ağ adı seçme imkanınızda mevcut. Aynı zamanda ayarlar mönüsüyle, butonların tam olarak yazınızın neresinde durmasını istiyorsanız, bu tercihinizi de belirlemeniz mümkün olabiliyor.

En iyi Wordpres Eklentileri kategorisinde yer alan bu eklentiyle, reklamınızı yapma görevini ziyaretçilerinize bırakmış olacaksınız. Site ziyaretçileriniz içeriklerinizi beğenmişse bunu çevreleriyle de paylaşmak isteyecektir. Ziyaretçilerinize fark ettirmeden, içeriklerinizin daha geniş bir kitleye yayılması ve reklamınızın yapılması anlamına gelen bu paylaşım, sitenize eklediğiniz butonlar sayesinde kolaylaşacak ve fazla çaba sarf etmeden çok daha fazla internet kullanıcısına ulaşmış olacaksınız.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

  • Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup)

   WordPress Veritabanı Yedek Alma

   Austin Matzko tarafından geliştirilen Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi, sitenizin içeriklerini olumsuz durumlarda kullanabilmeniz için yedekleme imkanını sunduğundan en iyi ...

zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.