WordPress Google Translate

Ara - 28 - 2013
zikoroya

WordPress uzantılı site kullanıcılarının, yabancı ziyaretçilere dil seçenekleri sunmaları için WordPress Google Translate, diğer bir adıyla çeviri eklentisini yüklemeleri gerekmektedir.

Wordpress Google Translate

Geniş kitlelere hitap eden bir internet sitesine sahipseniz yada içeriklerinizden Türkçe bilmeyen birinin de  yararlanabilmesini istiyorsanız, sitenize yabancı uyruklu ziyaretçilerin de  rahatlıkla kullanmasına ve içerikleri kendi dillerine sorunsuz çevirebilmesine olanak tanımanız gerekmektedir.

Bu, sitenizin kalitesini arttıracağı gibi aynı zamanda profesyonelliğinizi de ortaya koyacaktır. Bu eklentiyi ücretli veya ücretsiz olarak yüklemeniz mümkün olabiliyor. Ancak ücretli ve ücretsiz versiyonları arasında tercih edebileceğiniz özellikler bakımından, çok büyük olmasa da farklar bulunuyor.

WordPress Google Translate eklentisi içerisinde tüm dünya dillerinin mevcut olması, ziyaretçilerinize her dilde çeviri imkanı sunma olanağı tanıması, bu eklentiyi En iyi wordpress eklentileri arasına taşıyor.

İnternet ağı sayesinde, dünyanın bir ucundaki bilgiye, içeriğe oturduğunuz yerden kalkmadan rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ancak her içerik kendi diliyle yazıldığından, yabancı diliniz iyi değilse, ki bütün dilleri bilmeniz neredeyse imkansız, sitelerin çeviri özelliklerinden yararlanmanız gerekiyor. Eğer, girdiğiniz site size bu imkanı sağlamıyorsa, şansını farklı bir sitede denemeye çalışıyorsunuz.

Sizin sitenizde geniş internet ağı sayesinde, yabancı uyruklu birinin dikkatini çekmiş olabilir. Belki de sizin başlıca amacınız, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan insanlara, Türkçe bilmeseler bile içeriklerinizi okutabilmektir. Hatta geniş ticaret ağına, yabancı müşteri portföyüne sahip olmak istiyor olabilirsiniz.

Ancak, site içerisinde Türkçe bilmeyen ziyaretçilerinize yardımcı olabilecek bir çeviri materyali yoksa, ziyaretçi ağınızı genişletmeniz o kadar kolay olmaz. Siteniz dikkat çekici, içerikleriniz kaliteli yada ürünleriniz işe yarar ürünler olsa da ziyaretçileriniz dil sıkıntısı yaşayacaklardır.

Ziyaretçi kaybını engellemek ve global dünyanın size sunduğu bu geniş kitle avantajından yararlanıp, daha fazla ziyaretçiye hitap edebilmek için sitenize WordPress Eklentileri arasında bulunan çeviri etlentisi eklemeniz yararınıza olacaktır.

WordPress eklentilerinden biri olan WordPress Google Translate eklentisini sitenize yükleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirdikten sonra, admin seçeneği içerisinde yer alan ayarlar sekmesinden bu eklentinin içerisine girip, size sunulan dünya dilleri listesinden hangi dillerde çeviri almak istediğinizi belirleyerek sitenizi herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir yapıya dönüştürebilirsiniz.

[indir]Yükle…[/indir]

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • w3 total cache kurulumu

   W3 Total Cache Kurulumu

   Wordpress ile ilgili olarak bu yazımızda En iyi wordpress Eklentileri arasında bulunan W3 Total Cache; sitenizin hızını artırmanızı sağlayacak önbellekleme ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.