WordPress Captcha

Ara - 26 - 2013
zikoroya

WordPress uzantılı site sahiplerinin yararlanabileceği önemli WordPress eklentilerinden birisi de Güvenlik doğrulama olarak Türkçeye çevirebileceğimiz, WordPress Captcha (Really Simple Captcha) eklentisidir.

Wordpress CAPTCHA

Ziyaretçi sayısı yüksek internet sitelerinden birine girip,  yöneticilere mesaj iletmek istediğinizde,  gönder butonunun hemen üstünde yer alan doğrulama kutucuğuna rastlamışsınızdır.  Bu kutucuk gönderilecek olan mailin bir robot ya da hacker tarafından atılmadığını, gerçek kişi tarafından gönderilen bir mail olduğunu doğrulamaya yarar.

Kutu içerisindeki bilgileri doğru girmediğiniz sürece işleminize devam edemezsiniz. Spam olarak belirtilen ve robotik sistemle yollanan mesajlarda doğrulama kodu girilemez. Sitenizin geleceği için hayati önlem taşıyan bu küçük kutucuk, sizi spamlardan korumuş olur.

Eğer Site yöneticisi, bir doğrulama sistemi kurmamışsa,  spam olarak belirtilen bu mesajlar direkt mesaj kutusuna gelir. Bu tür mesajlar fark edilmeden açıldığında ise emek harcadığınız sitenizin kullanıcı bilgileri değişebilir veya siteniz çökebilir. Yıllarınızı verdiğiniz ve belirli bir düzeye getirdiğiniz sitenizi bir anda kaybetmek istemezsiniz değil mi?

Siteniz,  WordPress tabanlı ise spam mesaj açma riskini yaşamamak için, WordPress Eklentileri arasından bu eklentiyi yükleyip,  doğrulama kodu uygulamasını kolayca kullanabilir ve spam mesajlarla muhatap olmaktan kurtulabilirsiniz. Trafiği yoğun bir siteye sahipseniz veya güvelik sıkıntısı çekiyorsanız WordPress Captcha eklentisini yüklemeniz sitenizin geleceğini korumanıza yardımcı olacaktır.

İletişim formu 7 uygulamasını destekleyen ve tek başına kullanılamayan bu wordpres eklentisi Takayuki Miyashi tarafından geliştirilmiştir ve  size formüllü spam ve hacker koruması sunmayı amaçlamaktadır.

En İyi WordPress Eklentileri arasında yer alan WordPress Captcha eklentisinin yüklemesini bitirdikten sonra ayarlar menüsünden captcha sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu eklentiyi kullanabilmek için sadece yüklemiş olmanız yeterli değil.

Eklentinin aynı zamanda iletişim formunuzda görülmesini sağlamak için iletişim formu ayarlarınızda da düzeltmeler yapmalısınız. Bunun için iletişim mönüsünden iletişim formu düzenle sekmesini seçip burada karşınıza çıkan ekranda oluştur dedikten sonra captcha’yı seçmeniz ve yönlendirmeleri takip edip, ayarlarınızı isteğinize göre yapmanız gerekecektir.

Sitenizin farklı amaçlı kişilerin eline geçmesini engelleyebilmeniz ve gelen kutunuza düşen mesajları gönül rahatlığıyla açabilmeniz açısından doğrulama kutucuğunu iletişim formunuza eklemeniz yararınıza olacaktır.

[indir]Yükle…[/indir]

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • w3 total cache kurulumu

   W3 Total Cache Kurulumu

   Wordpress ile ilgili olarak bu yazımızda En iyi wordpress Eklentileri arasında bulunan W3 Total Cache; sitenizin hızını artırmanızı sağlayacak önbellekleme ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Anket Eklentisi

   WordPress Anket Eklentisi

   Wordpress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. Wordpress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.