WordPress Anket Eklentisi

Oca - 14 - 2014
zikoroya

WordPress kullanıcılarına çok güzel bir eklenti. WordPress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ziyaretçilerinizin nabzını tutup, onlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri almanıza olanak tanıyan  anket bazlı wordpress eklentilerindendir.

Wordpress Anket Eklentisi

            En iyi wordpress eklentilerinden biri olan  WordPress Anket Eklentisi (Wp Polls) eklentisi ile yaptığınız anketler ziyaretçi kitleniz hakkında size bilgi verecek, içeriklerinizi öğrendiğiniz bu bilgilere göre yönlendirerek, daha bilinçli içerikler hazırlayabileceksiniz.

WordPress Anket Eklentisi (Wp Polls)  ile Site ziyaretçilerinizin profil özelliklerini, nelerden hoşlandıklarını, nelerden sıkıldıklarını, hangi sosyal ağları kullandıklarını, sitenizi nasıl bulduklarını, sitenizden neler beklediklerini, hangi amaçla sitenizi kullandıklarını bilmeniz içeriklerinizi hazırlarken size yardımcı olacak önemli unsurlardandır. İçi boş bir yığın içerik üretmek yerine öğrendiğiniz tüm bu bilgilerden yararlanarak daha çok okunan içerikler hazırlayabilir, kimler tarafından tercih edildiğinizi öğrenerek sitenize tıklanma oranı yüksek olabilecek doğru reklamlar alabilirsiniz.

WordPress Anket Eklentisi (Wp Polls) sayesinde, Kısacası öğrendiğiniz tüm bu bilgiler doğrultusunda sitenize yön verebilirsiniz. Örneğin ziyaretçileriniz facebookta zaman geçirmeyi seviyorlarsa, bir facebook paylaşım eklentisi eklemeniz hiç fena olmaz. Karışık konularda içerik hazırlıyorsanız, en çok hangi konunun ilgi çektiğini bu anketlerle öğrenip, ilgi çeken konular üzerinde daha fazla içerikler hazırlayabilirsiniz. Ziyaretçi profiliniz daha çok öğrencilerden oluşuyorsa, onların dikkatlerini çekebilecek reklamlar alıp çapraz satış yapabilirsiniz. Anketlerin sonuçlarını doğru bir şekilde kullanırsanız siteniz ziyaretçileriniz beklentilerini her geçen gün daha çok karşılayacağından, sadık ziyaretçi sayınız artacağı gibi yeni ziyaretçileri de sitenize çekmiş olacaksınız.

             WordPress eklentileri olmadan basit bir site yada blog sahibi olabilirsiniz ancak WordPress Anket Eklentisi (Wp Polls) gibi eklentilerin size sunduğu avantajları kullanan site sahiplerine karşı çok da  fazla üstünlüğünüz olmaz. Bu yüzden eklentiyi kurup size sağladığı verilerden yararlanmanızı tavsiye ederim.

Eklentiyi kurma işlemini başarıyla tamamladıysanız, ayarlar mönüsünden görünüm sekmesine buradan da Polls sekmesine ulaştıktan sonra, polls sekmesi altında add polls sekmesini tıklayarak yeni anket oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Add polls kutucuğu içinde Guestion kısmına anket sorunuzu yazıp, answer bölümüne de dilediğiniz kadar cevap seçeneği ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz anketin ömrü de yine ayarlar bölümünde belirttiğiniz süreye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dilerseniz anketin sürekli sitenizde kalmasını sağlayabileceğiniz gibi dilerseniz de belli bir tarih verebilirsiniz. Bu tamamen sizin anketi yaparken neyi amaçladığınıza bağlı olacaktır.

[indir]Kullanın[/indir]

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • En-İyi-Wordpress-Eklentileri

   En İyi WordPress Eklentileri

   Wordpress sunduğu bir çok yardımcı eklenti ile sitenizin gelişimine destek oluyor. Ancak sunduğu eklentilerin sayısını düşününce, hepsini kullanmanıza olanak olmadığından ...

  • w3 total cache kurulumu

   W3 Total Cache Kurulumu

   Wordpress ile ilgili olarak bu yazımızda En iyi wordpress Eklentileri arasında bulunan W3 Total Cache; sitenizin hızını artırmanızı sağlayacak önbellekleme ...

  • Wordpress Redirection Eklentisi

   Redirection Eklentisi

             Wordpress eklentileri arasından işinize yarayabilecek eklentilerden biri de site içeriklerinizde verdiğiniz bağlantı uzantılarının güncelliğini kontrol edip,  güncel olmayanları size ...

  • Wordpress Youtube Eklentisi

   WordPress Youtube Eklentisi

   Wordpress Youtube Eklentisi  Site içerikleriniz, sadece metinlerden, tablolardan, resimlerden ibaret olmak zorunda değil. Sitenizi farklı eklentiler kullanarak daha renkli ...

  • Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup)

   WordPress Veritabanı Yedek Alma

   Austin Matzko tarafından geliştirilen Wordpress Veritabanı Yedek Alma (Wp-Db-Backup) eklentisi, sitenizin içeriklerini olumsuz durumlarda kullanabilmeniz için yedekleme imkanını sunduğundan en iyi ...

Bir Yorum

 1. seo uzmanı dedi ki:

  Makaleniz için çok teşekkür ederim

zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.