Diğer Sistemlerden WordPress’e Geçiş

Önceleri Blogger veya Textpattern’e benzer blog hizmeti veren web sitelerinde makale yayınladıysanız ve ” yeter artık ben wordpress’e geçecem‘ ”  diye isyan ettiyseniz, işte bu makale tam size göre. Başka sistemlerdeki yazılarınızı wordpress’e taşımayı gösterecem size ve inanın bu çok kolay olacak. WordPress diğer bir sürü blog sisteminin yazılarını içe aktarma yetneğine sahiptir. “içeri aktar” işlemini wordpress sol menülerde bulunan “Araçlar” sekmesinden gerçekleştiriyoruz. (Bu özelliği wordpress 3.0 da eklenti ile gerçekleştirebiliriz.)

Diğer Sistemlerden WordPresse GeçişDiğer Sistemlerden WordPresse Geçiş

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktarım dosyasında bulunan makaleler için yeni kullanıcı belirleyebilir veya bulunan bir kullanıcıyı atayabiliriz. Önemli bir konu olan makalelere ait resimleride bu şekilde içeri aktarabiliriz.

 

 

 

Aktarım işlemini onay vererek devam ettirelim.

Diğer Sistemlerden WordPress’e Geçiş

 

Yan taraftaki resimde görmüş olduğunuz gibi aktarım işlemlerini başarı ile tamamladık. Aktarım dosyasında bulunan makaleler yeni sitemize geçmiş durumda. Arzu edersenin araçlar sekmesinden faydalanarak makalelerinizi yedeleyebilir yada dışarı aktarabilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.