Mustafa Sungur Hakka Yürüdü

Ara - 2 - 2012
zikoroya

Bediüzzaman Hazretlerinin yıllarca hizmetinde bulunana ona talebelik yapan Mustafa Sungur, Said Nursi’nin vefatından sonra da kendini nurun neşrine vakfetmiş bir ilim insanıydı. Mustafa Sungur’un cenazesi bugün (02.12.2012 Pazar) ikindi namazına müteakip Fatih camiinde kılınacak namazla toprağa verilecek.

Mustafa Sungur

Mustafa Sungur Ağabey 83 yaşında tedavi gördüğü hastanede 01.12.2012 cumartesi günü vefat etti. 26 Eylül’den beri Fatih Üniversitesi Sema Hastanesinde  yoğun bakımda tutulan Sungur organ yetmezliği sebebi ile tedavi görüyordu.

Daha genç yaşlarda (17) Bediüzzaman ile tanışan Sungur, Üstad tarafından Nur Kahramanı olarak isimlendirilmişti.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

Bir Yorum

  1. zerkaya dedi ki:

    Kendisine Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve tüm Nur Talebelerine sabır niyaz ediyoruz.

    Allah Gani Gani Rahmet eylesin

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.