Lens Kullananların Dikkatine

Haz - 24 - 2012
zikoroya

Lens kullananlar için riskli mevsim

Lens kullanımıLensle denize girmek veya filtresiz lensle güneşe çıkmak ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. Göz travmaları, enfeksiyonlar, göz kuruluğu. Komea hastalıkları bunlardan bazıları. Göz Hastalıkları Doktoru Ersin Kutluçınar. Hijyen, yüzücü gözlüğü kullanımı güneş gözlüğü seçimine dikkat edilmesi uyarısında bulunuyor.

Çöplükten enerjiye

Konya, çevre dostluğuna örnek bir çalışma sergiliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir çöplüğüne kurulan tesiste depolanan çöpte oluşan metan gazından elektrik üretimine başladı. Bu uygulamayla çöplüklerde meydana gelebilecek patlamaların önüne geçilmesi bekleniyor. Tesis, şehir ekonomisine yaklaşık 3 milyon dolarlık katkı sağlıyor.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.