Golf Topu Yapımı

Nis - 18 - 2012
zikoroya

Golf Topu

            Özel golf topları, üst düzey golf oyuncuları için özel olarak yapılan farklı cinste top çeşitleridir. Golf oyunları esnasında üst düzey golfcüler genelde sargı top dedikleri çekirdeğe sıkıca kauçuk  iple sarılarak üretilen topu kullanırlar çünkü o topu uçurmak çok daha rahattır.

Ama çoğu kişi iki parçalı top denilen çekirdeğine çökük malzeme kaplanmış topu tercih ederler. İlk topların tüylerden yapıldığını göz önünde bulundurursanız günümüzün golf topları gerçekten uzun yol kaydetti. İçlerinde esnek kauçuk bulunan golf topları sıcak hamur haline getirmek için başka kimyasal maddeler ile karıştırılır. Ve daha sonra turta hamuru gibi iki çelik merdane arasından geçirilerek soğutulur ve rulo haline getirilir. Rulo halindeki madde makineler yardımıyla başka bir makineye aktarılır ve bu makine büyük lokum şekillerini andıran takoz şeklinde parçalara ayırır.

Taşıma bandı yardımı bu parçaları basınçlı kalıp makinesine gönderir. Bu aşamada işçiler kalıpları çelik kalıplara elleriyle yerleştirirler ve takozlar üretilecek topun şekline göre farklı renklerde olabilir. Çelik kalıplara yerleştirilen takozlara 1 tonluk basınç uygulanır ve bu şekilde şekillendirme ve pişirme işlemi uygulanır. Ardından su ile soğutulur, delikli kalıplı bir levha yerleştirilir. Süpürge şeklindeki br hortum yardımıyla toplar başka bir makineye aktarılır.

Böylelikle topumuza son şeklimizi vermeye başlayabiliriz. Bir kol yardımıyla erimiş plastik bu makineye aktarılır ve topumuzun daha uzağa gitmesi için delikli bir şekle kavuşur. Bedava oyun oyunlar oynamak ve Herşey  spor oyunları için tabiki Farklı renklerde toplar için farklı renkte takozlar için de aynı işlemler gerçekleştirilir ve neşeli golf topları oluşur.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.
302 Found

Found

The document has moved here.