EyefinityEyefinity TeknolojisiAmd firmasının piyasaya sunduğu en son teknoloji olan görüntüleme sistemidir.Eyefinity teknolojisi sayesinde 2 – 24 farklı monitörü birbirine bağlayarak tek bir görüntü oluşturabilmekteyiz.Özellikle oyun dünyasında büyük bir çığır açacak olan bu teknoloji bilgisayar kullanıcılarına da oldukça keyifli zamanlar geçirmesi için öncü olacağa benziyor.Eyefinity teknolojisinin çoklu monitör sistemiyle aynı olduğu sanılmaktadır fakat eyefinity çoklu monitörün aksine tüm monitörleri tek bir monitör altında toplamaktadır.

Eyefinity teknolojisinden faydalanmak için çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur.Bu sistemi kurmak için ilk olarak iyi bir ekran kartına sahip olmanız gerekmektedir.Eyefinity teknolojisi şuanda sadece amd hd 5000 ve hd 6000 ekran kartı serilerinde hizmet vermektedir.Fakat son yıllarda ki bilgisayar dünyasında olan gelişmeler sonucunda ekran kartı seçeneklerinin artması an meselesidir.Yakın bir zamanda bu iki ekran kartına alternatif olarak bir çok ekran kartı modeli piyasaya sunulacaktır.Şimdi sizlere eyefinity kurulumdan bahsedeceğiz.

Eyefinity Nasıl Kurulur : 

Eyefinity teknolojisinden yararlanabilmek için ilk şart windows 7 veya windows vista işletim sistemine sahip olmanızdır.İkinci bir gereksinim ise güçlü bir bilgisayar sistemi ve bunun yanında güncel bir sistem sahibi olmalısınız.Geriye sadece ekran kartı kalmaktadır.Yukarıda bahsettiğimiz ekran kartlarından herhangi birine sahip olmanız durumunda eyefinity için tüm şartları yerine getirmiş olmaktayız.İki farklı model monitöre sahip iseniz bu monitörleri DVI veya VGI ile birbirlerine bağlayarak eyefinity’den yararlanmaya başlayabilirsiniz.Üç farklı monitöre sahipseniz iki monitörü DVI ile diğer monitörü ise Displayport ile bağlamak zorundasınız.Standart olan bir ekran kartında 6 farklı monitörü birbirine bağlama desteği vardır fakat Quad Crossfire desteği ile 4×6 24 monitörü birbirine bağlayabiliriz.

Son olarak tüm işlemler sonunda eyefinity için hazırlanmış olan Ati CCC programını kurarak uçsuz bucaksız oyun dünyası kapılarını eyefinity ile aralayabiliriz.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

    Benzer yazılar

    • Akıllı Teknoloji Bileklik

      Akıllı Bileklik

      Sağlık ve spor amacıyla kullanılan bilekliklerin örneklerine piyasada rastlamak mümkün, IMS Research'e göre bu yıl giyilebilir cihazların yüzde 60'ını bu ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.