Yumurta Nasıl Patlatılır

Eki - 29 - 2013
zikoroya

Evet arkadaşlar başlıktanda “Yumurta Nasıl Patlatılır” anlaşılacağı gibi bu dersimizde sizlerle yumurtayı nasıl patlatacağımızı çok pratik bir şekilde ve aşağıdaki 44 saniyelik video yardımıyla gerçekleştireceğiz. Tabi meselenin görüntülü uygulamasına geçmeden önce deney öncesi gerekli malzemeleri saymak istiyorum.

Yumurta Patlatmak için bir adet yumurta, bir adet kibrit ve kibrit yakmak için bir adet kibrit daha yada çakmak ve en son olarak bir kol. Evet yanlış okumadınız gerekli malzemelerden biriside “kol” hem de bildiğin kol. Yani insan kolu ve kolun ucunda kalan yumruk yapmamıza yarayan el organı bu deneyin olmazsa olmazları arasında. Eğer bir kolunuz ve kolunuzun ucunda bir eliniz yoksa bu deneyi gerçekleştiremezsiniz.

Not: Patlama esnasında zarar görmemeniz için lütfen gerekli güvenlik önlemlerini alınız.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

2 Yorum

  1. linker r4 3ds dedi ki:

    It is sactually a wonderful and valuable piece of details.Ia??m happy that you shared this valuable information with us.Remember to maintain us informed like this.Thanks for sharing

  2. bottes bocage mirebo dedi ki:

    Many thanks for taking the time to talk about this, I feel strongly about it and really like learning far more on this matter. If achievable, as you gain experience

zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.