Türkçe Olimpiyatları Coşkusu

Türkçe OlimpiyatlarıDün gece Türkçe Olimpiyatlarında şiir finaline gitme imkanım oldu ve bu imkanı değerlendirip Ankara Arenanın yolunu tuttum. Seyirci kitlesi her zaman olduğu gibi çok fazlaydı. Saatler öncesinden gelen insanlar, yapılan hazırlıklar gecenin güzel geçeceğinin adeta habercisiydi. Şiir finali başlamıştı, Dünyanın dört bir yanından gelen kardeşlerimiz salondaki insanlara güzel bir eğlenme imkanı sunuyordu,  gerçekten bu insanları buralara getiren fedakarlık timsali insanlar alkışı, taktiri çok çok  fazlasıyla hak ediyorlardı.

Dünya ve Türkiye’de insanlık kana bulanırken ne güzel iyi oldu dedik bu olimpiyatlar gerçekten çok güzel oldu dünkü gece keşke herkesin fırsatı olsaydı da bundan istifade etseydi nasip kısmet diyelim 🙂 Türkçe Olimpiyatlarını her yıl izlerken duygulanıyorum, duygulanma sebebim Üstadın bu günleri görememesi  ve dediği bir sözü aklıma getiriyor ne yapayım acele ettim kışta geldim, sizler cennet asa bir baharda geleceksiniz, o cennet çiçeklerinden bir demet gül alın mezarıma dikin selamün  aleyküm diyip benim aleyküm  sesimi işiteceksiniz.

Bu günlerin geleceğini ufku ile gören insanı özlüyor ve ona minnet duyuyoruz. Belkide geliyordur,  olimpiyatları izliyordur,  bizim gibi siyah incilerimizi, beyaz incilerimizi alkışlıyordur.

 

Pin It

2 thoughts on “Türkçe Olimpiyatları Coşkusu

  1. Farklı coğrafyalarda bulunan, farklı uluslara ait olan olan, farklı dil, lehçe ve ağıza sahip olan, farklı kültürel oluşum içerisinde ki yüzlerce hatta binlerce cocuğumuzun ülkemize gelerek, tek dil, tek kültür olması ve bununda kendi dilimiz turkce olması ve dalgalanan şanlı bayrağımız altında dünyaya sunulması çok güzel. Yazarın yazmış olduğu yazının çok mükemmel olduğunu düşünüyorum ve değindiği bu hassas konudan dolayı kendisini yürekten kutluyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir