Tavuk Suyu Çorba

Nis - 13 - 2014
zikoroya
Tavuk Suyuna Çorba

Tavuk Suyuna Çorba

Bu arada düdüklüden çıkardığımız tavuğumuzu isteğe göre büyük-küçük parçacıklar şeklinde doğruyoruz.

Düdüklü tencerede Tavuk Suyunda pişen tel şehriyelerimizin içine parçaladığımız tavukları ilave ediyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken Tavuk parçalarını çok fazla düdüklüde pişirmemek. Çünkü çok pişen tavuk çorba içerisinde tamamen kaybolabiliyor yada kaşar gibi yumuşayıp güzel olmayan bir görüntü oluşturabiliyor.  Tavuk parçacıklarının biraz daha diri ağıza gelmesi için son aşamada Tavuk parçacıklarını Çorbaya ilave ediyoruz.

Meyhanenin hazırlanışı:

Meyhane için bir adet yumurta ve yarım limon yeterli olacaktır.

Yumurtayı küçük bir kaba kırıp iyice çırptıktan sonra içerisine yarım limon sıkıyoruz. Ortaya çıkan bu karışımı çorbaya karıştırmadan önce, çorbadan çok az su alıp kabın içinde karıştırarak hazırladığımız limon-yumurta karışımını ılıklaştırıyoruz. Buradaki amaç yumurtayı çorbaya dökünce ani sıcaklık nedeniyle yumurtanın pişmemesi.

Çorbaya eklenen meyhaneyle beraber biraz daha pişirdikten sonra Tavuk Suyu Çorba servise hazırdır.

 

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.