Siyaset ve Malzemeleri

Eyl - 26 - 2013
zikoroya

Ülkemizde siyaset aldı başını gidiyor. makarna, çamaşır makinesi, derken şimdi de eskilerden kalma partilerin yeni yeni kirli çamaşırları ortaya dökülüyor. Şimdi size vereceğim fotoğraflarla lütfen iyice bir düşünün, millete hizmet etmek isteyen bir topluluk yani bir parti oy alabilmek için makarna, buzdolabı ve hatta sigara dağıtabilir mi? Nasıl Düşünülebilir böyle bir partinin hizmet edeceği, edebileceği…

CHP Sigaraları

Laf aramızda kalsın ama bence tek dert koltuk gibi gözüküyor. Halbuki bilseler dünyada ki en yüksek makama bile çıksalar oturacakları yer yine kendi popolarının üstüdür, işte o zaman belki biraz oturup düşünürler. Bu nasıl bir hırstır böyle bilemiyorum.

Her şey siyaset malzemesi olarak kullanılıyor. Evet Yemek tarifi gibi oldu. Yemeğin adı Siyaset Malzemeler her şey… Geçen gün üniversitede ders yenilemek için danışman hocamın kapısında bekliyordum. Tam o sırada fakülteyi yeni kazanmış 2 genç benim gibi sırada bekliyorlardı ve aralarında şöyle bir muhabbet geçti; Bu iki gençten birisi işe yerleşmiş mecliste şoför olmuş ve diğer arkadaşına işe  nasıl girdiğini nasıl memur olduğunu anlatıyor. Nasıl memur önemli değil asıl önemli olan üniversiteye gelen bu arkadaşın “Sen hangi partinin memuru oldun?” gibi çok garip bir soru sorması oldu. Arkadaşı gayet ciddi bir şekilde “Eğer A partisinden memur olduysan yaşadın ama B partisi biraz ezik “ dedi…

Üniversiteye hak kazanmış bu arkadaş partilere memur olunduğunu sanıyor. İşte işin boyutu bu derece, varın artık siz düşünün suç bu gençte mi yoksa bu sigara ve makarna dağıtan menfaatçilerin bizi ve gençliğimizi yanlış idrake yönlendirmesinde mi?

 

Yusuf KAYA

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.