Fare  ( Mouse ) Programları

              Şimdiki yazımızda farklı deneyimler ve keyifler yaşayacağınız ücretsiz birkaç yazılımın tanıtımını yapacağız. Günümüzde bile eski tür mause tiplerinin desteklediği ve bir çok kişinin sıkıntı yaşadığı mause programları kullanmaya devam ediyor ve sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Bugünkü yazılım destekleriyle eski farenize  ya da yepyeni tuş destekleri ile beraber gelen son model mauselarla eski yazılımların farklı kullanım alanlarını kullanabilir farenize resmen takla attırabilirsiniz. Her iki yöntemle de güncel yazılımlar sayesinde tek elli bilgisayar kullanma yeteneğinizi artırmaya yönelik destek sağlayacaktır. Tabiki ne kadar yazılımsal olarak ne kadar iyi olsa da eski tip fareleri bir canavara dönüştürmeyi düşünmeyin fakat bahsedeceğimiz yazılımlarında yararlı olmayacağını da düşünmeyin. İşte size tanıtmak istediğimiz bazı programlar;

IOGraph (http://iographica.com)

Bu program farenizi ve sisteminizi geliştirmek adına hiçbirşey yapmıyor ama görsel olarak farenize sanatsal bir değer yüklüyor.Bu program farenizle yaptığınız gün boyu tüm işlemlerinizi takip ederek mürekkep dokunuşu tarzında grafiksel olarak size önizleme oluşturuyor.Grafikteki çizgiler ve mürekkep izleri farenizin aktivitelerini simgelemektedir.

 

SlowMousion  (www.mystercrowley.com/slowmousion.php)

Eğer farenizde DPI duyarlılığının ayarını yapabileceğiniz bazı düğmeler varsa bu programa ihtiyacınız yok.Bu program sayesinde duyarlılık ayarlarınızı en iyi şekilde yapabilir, photoshop gibi ince detaylar sırasında farenizi tek tuşla yavaşlatabilirsiniz oyunlarda titreşimi azaltabilirsiniz.

HeadMouse2

Bu mause sayesinde webcam yardımıyla kafanızı oynatarak farenizi hareket ettirebilirsiniz.Gözlerinizi kırparak farenize çift tıklama işlemi yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.