Limonun Faydaları

May - 22 - 2013
zikoroya

Limon sayesinde ruhsal ve fiziki bunalımlardan uzaklaşın

Limonun Faydaları

Bu aralar çok fazla moda olan Limon, yapılan araştırmalar sonucu (Bu araştırmaların kimin tarafından ve nerde yapıldığı bilinmemektedir.) Limonun faydaları arasında beyni ve bedeni daha çok his kazanmasına olanak sağlayarak harekete geçirdiği tespit edilmiş.

Limonun faydaları arasında en göze çarpan tarafı ise kokusu ile insanı canlandırması yer alıyor. Lev Glazman (bişeylerin başkanı ama tam olarak bilmiyorum) tüm spa masajlarının ana öğesi limon, cildi tazeleyen ve güzelleştiren faydaları olduğunu açıklamış. Her turunçgiller meyvesi gibi Limon da C vitamini açısında zengin olduğu için cildi sıkıştırıcı özelliği taşımaktadır.

Günlük hayatta karşılaştığımız zorlukların yada olumsuzlukların bizlerin üzerinde bıraktığı sıkıntılardan dolayı ortaya çıkan stres ve kas ağrılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olması Limonun Faydaları arasında yer alıyor.

Limonun Faydaları

Limon insan cildine birebir uygulandığı zaman spor esnasında kasların aşırı zorlanmasını engeller. Söylememize gerek bile olmayan Limonun Faydaları arasında herkes tarafından bilinen bağışıklık sistemini güçlendirdiği gerçeği de yer almaktadır.

Limon Cilt Kanserine Karşı Savaşabilir
Arizona Üniversitesindfe yapılan bir araştırmaya göre limonun kabuğunda d-limonene adında bir kimyasal bulunmaktadır. Bu madde haftada düzenli bir biçimde kullanımı Cilt Kanseri riskini azaltıyor.

Bu faydalı durumdan yararlanmanın en kolay yolu Limonun kabuğunu rendeleyerek herhangi bir öğünde tüketmeniz. Bunu yanı sıra limonu tüm olarak kullanıp kaynatmanız halinde elde edeceğiniz bir içecekte aynı görevi görecektir.

Sağlıklı Günler…

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.