Kurban Edilen İnka Kızı

May - 5 - 2013
zikoroya

Buna “Kadir İnanır” inanır mı acaba…?

Gözlerinize inanamayacaksınız ki bende inanamadım. Yıllar önce yani yaklaşık yarım bin yıllık bir tarih öncesinden bahsediyoruz. Bazı kabilelerin (İnka Medeniyeti) Tanrıları için insan kurban ettiği o dönemlerde daha 15 yaşındaki bir kız kurban edilen bir İnka Kızı

Kurban edilme törenin üzerinden 500 yıl geçmiş ama o anki içeisinde bulunduğu ruh halinin yüzüne yansıttığı ifadeler hala okunabiliyor. Arkeolojinin kitabına  “La Doncella” adıyla yazılan 15 yaşındaki kadının cesedi High Mountain Arkeoloji Müzesi‘nin bulunduğu Arjantin ülkesinde tarihin en sağlam cesedi olarak gösteriliyor.

inka kizi inka kizi inka kizi

Donmuş bu ölü kızın günümüze kadar bozulmadan gelmesinin en büyük sebeplerinden biri La Doncella olarak kayıtlara geçen bu kızın And Dağlarında daha kurban edilmeden önce soğuğun etkisi ile donarak ölmesi olarak gösteriliyor araştırmacı uzmanlar tarafından.

And Dağları Resimleri

And Daglari And Daglari

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.