İzmir’deki Tatil Cenneti “Yassıca Ada

izmir yassicaada

İzmir’de bulunan Yassıcaada, İzmir’in tatil cenneti seçildi. Uygun fiyatı, temiz ve güzel bir denizi ile tatilcileri baştan çıkartan bir fırsat bu yaza ses getirdi.

Sıcak havalardan bunaldınız mı? Sıradan, temiz olmayan sahillere tonlarca para vermekten bıktınız mı? İşte bu fırsat tam size göre. Gidiş-dönüş sadece 12TL olan vapur seferiyle düzenlenen bu tatil imkanı, güzel bir gün geçirmenize olanak sağlıyor.

izmir yassicaada

Masmavi denizi ve tertemiz kumsalı ile İzmir’in Urla ilçesindeki Yassıcaada tam aradığınız yer. Uygun fiyatı sebebiyle, ve sağlanılan güzel olanakları sayesinde bir İzmirli olarak sadece bu sezon 3 kere denizin keyfini çıkarttım. Anlayacağınız tavsiye ediyorum, eğer İzmir’e yolunuz düşerse mutlaka 1 gününüzü bu tatile ayırın derim.

Sadece deniz ve kumdan oluşmuyor tabii ki, dubası ve kaydırakları da mevcut. Çok eğlenebileceğiniz bir sistem kurulmuş Yassıcaadaya.

YassıcaadaYassıcaadaYassıcaada

Yassıcaada’ya yolcu taşıyan vapur tahminen 500-600 yolcu alıyor. Haftanın 6 günü sefer düzenleniyor. Vapurlar salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri önce saat 08.45’te Karşıyaka İskelesi’nden, daha sonra ise saat 09.15’da Konak İskelesi’nden hareket ediyor. Cumartesi ve pazar günleri ise talebe göre sefer yapılıyor. Vapurların adadan dönüş saati ise 18:30. Ayrıca tatilcilerin güvenliği göz ardı edilmemekte, 1 doktor ve 1 hemşireden oluşan sağlık ekibinin yanı sıra 1 cankurtaranda adada görevlendirilmiştir. Acil durumlarda kullanılmak üzere 4,5-5 metrelik bir sürat teknesi de tatilcilere tahsis edildi. Güzel bir tatil yapmak istiyorsanız, tercihlerinizin arasına Yassıcaada’yı da ekleyin derim.

izmir yassicaada

 

Yazar: Raim Özden

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

  Benzer yazılar

  • Yassıcaada

   Yassıcaada

   Tatil severler  bütün günlerini Mavi ve berrak sularda serinleyerek sıcak kumlarda güneşlenme olanaklarını yeniden yakaladılar. Tercih eden kişiler büfelerden karnını ...

  • Yassıca ada

   Yassıca Ada

   Bu yılın sıcacık yaz günlerinde keyifle tatilini geçirmek isteyen vatandaşların bir numaralı mekanı İzmir Yassıcaada oldu. Her yıl gittikçe rağbet ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.