iPhone 5 ve Özellikleri

             Ülkemiz ve dünyamız iPhone 4S serisi ile daha yeni heyecanlanmışken, Apple şirketi uzmanları iPhone 5 için çalışmalara başladı.Uzmanlar, dünyanın en iyi akıllı telefon iPhone serisinin iPhone serisinde olabilecek muhtemel ve mükemmel özellikleri sizler için açıkladı.Peki iPhone 5 için söylenen bu genel özellikler nelermiş hep beraber bakalım.

 

Ekran

Apple şirketi çalışanları iPad serisinin en yeni modelinde 2048×1536 çözünürlük yapmıştı.Şimdi iPhone 5’de de ekran boyutunda ve çözünürlülüğünde büyüme olacağı hakkında söylentiler var.Ekran ne kadar büyük olursa çözünürlük o kadar artabileceği de kesin diyebiliriz.

Tasarım

Tahmin edeceğiniz gibi iPhone 5 çok büyük bir ekrana sahip olması durumunda, büyük bür ihtimal ile tasarımlarında da değişiklik meydana gelecektir.Söylentilere göre de iPhone 5 daha ince hale getirilmesi mümkün olabilir ama bu bilindiği gibi pil sorunu çözülürse mümkün olabilir.

Daha Uzun Pil Ömrü

iPhone telefonlarının tüm serisinde pil sorunu olduğu bilinir.Motorola telefonlarında bu sorunun çözüldüğü bilindiği için Apple şirketi geride kalmamak adına bu problemi halletmesi gerekmektedir.Tüm kullanıcılarda bu pil ömrünün yeni modelinde çözülmesini bekliyor.

İşlemci

Yeni iPad hala çift çekirdekli bir işlemciye sahiptir.Ancak bilindiği üzere bu işlemci grafik çekirdeklerini dörde çıkarıyor.iPhone 4S’de çift çekirdekli bir işlemciye sahiptir.Apple şirketinin iPhone 5’i tekrar çift işlemci ile sunulması bekleniyor.Uzmanların yaptığı yorumlara göre yeni özellikler ile iPhone 5 modeli çok satılacak bie telefona benziyor.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya

    Benzer yazılar

    • iPhone 5

      iPhone 5

      İşte karşınızda Cümle Alemin Beklediği Apple'in Yeni Teknolojisi: iPhone 5... Bu yıl 6. nesli tanıtılan Dünya'nın en populer aklıllı tekefon markası ...

zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.