First time setup page

Here we describe how to setup One Touch theme

Wellcome! This page will help you to setup home page. Just follow the instructions:


 

If you want your home page is the same to our demo

Just import demo content, Go to Tools->Import->Wordpress and using file uploader import content.xml file from ImportXML directory, that you’ll find in archive with theme.And go to Settings->Reading on the main admin menu. And set  Front page displays “A static page” and select page “Home”.
 

 


 

If you want to add own content

If you want to add content into the horizontal slider and Recent Projects block, just add your content to Posts and Portfolio. If you need change home page layout go to Page Builder and set your settings for Homepage template

 

E-mail ile Yazılara Abone Ol:

Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.