Akıllı Saat

May - 16 - 2013
zikoroya

Teknoloji Akıllı Saat

Aslında şimdiden birçok akıllı saat internet üzerinden satın alınabiliyor.

Sadece bu yıl dünyada 1,3 milyon adet satılması beklenen akıllı saatler üzerinde çalışmaya başlayan firmaların başında iWatch ile Apple geliyor. Apple’ın açıklamasından sonra Google ve Microsoft da akıllı saat üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Bu saatler arasında Pebble ise ilginç hikayesiyle dikkat çekiyor. Kickstarter adlı kitle fonlama sitesinden tanıtılan proje için 100 bin dolar toplama hedefi bulunan saat, 10 milyon dolar toplayarak üretime başladı. ler, Bluetooth gibi kablosuz bağlantılarla akıllı telefona bağlanarak internete girebiliyorlar.

Telefona gelen SMS, sosyal ağ mesajları ya da e-postaları görebilmek, randevuları takip etmek, alarm kurmak ve müzik dinlemek mümkün oluyor. Az sayıdaki model ise telefon görüşmeleri için kullanılabilirken, GPS ile haritaları da görüntüleyebiliyorlar.

Yazar Hakkında
zikoroya
Diğer Yazılarım: zikoroya
zikoroya
bg
Uyarı: zerkaya.com Üye ve Kullanıcıları, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu bütün fikri eser ve benzeri materyal ve makaleleri yayınlayamazlar. zerkaya.com Üye ve Kullanıcılarının, üçüncü kişilerin telif hakkına sahip olduğu materyal ve benzeri makaleleri yayınlamaları durumlarında, bütün hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu bildiririz. Yayınlaması uygunolmayan yada telif hakkı ihlali olduğu ispatlanan içerikler, iletişim sayfasından bildirilmelesinin ardından yayından kaldırılacaktır. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi için tıklayınız.